Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » İstanbul’da 2018’de 32 yeni markalı konut projesi satışa çıktı.

İstanbul’da 2018’de 32 yeni markalı konut projesi satışa çıktı.

Başta faiz olmak üzere çeşitli nedenlerle konut sektöründe önemli durgunluk ve çeşitli sorunlar yaşanmasına rağmen yılın geri kalan bölümünde sadece İstanbul’da 32 markalı konut projesinin inşa edilmek üzere satışa çıktığı belirtildi.


Yüksek kur ve faize rağmen konut sektör temsilcileri yatırım yapmaktan vazgeçmiyor. Sene başından bu yana sadece İstanbul’da markalı konut üreticileri tarafından 3,5 ayda 32 konut projesi inşa edilmek üzere görücüye çıktı.


Bu sürede Sur Yapı, AND İnşaat, Teknik Yapı, Mesa, Nef, İnvest, Gül İnşaat, Akkuş Grup, İmga Group, Sinpaş, Tekfen, Ağaoğlu, DAP Yapı, Cathay, Metal Yapı, Bekart İnşaat, Kar Grup, Kiptaş ve Demir İnşaat başta olmak üzeri birçok firma yeni projelerini hayata geçirdi.


Anadolu Yakası ön planda

Yılın geri kalan bölümünde daha çok Anadolu Yakasında Maltepe, Kartal, Pendik aksında inşaat yapıldığı görülüyor. Edonia Garden Pendik’te, Be Life Çekmeköy’de, Mesa Gökada Maltepe’de, The Holl Pendik’te yükseliyor. Avrupa yakasında ise Esenyurt, Beylikdüzü ve Avcılar yeni konut projelerine ev sahipliği yapıyor.


Avcılar’da yer alan Mars 19 projesinde teslimler bu yıl sonu yapılacak. Ebruli Ispartakule projesinde 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri yer alıyor. Marmara Evleri 4 projesi de 2018’in yeni konut projeleri arasında yer alıyor. Beylikdüzü’nde yükselen Alya Grandis projesinde yüzde 30 peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Demir Country Beylikdüzü’nde 680 adet konut, 28 villa ve 57 adet ticari ünite bulunuyor.


Teslimler ağırlıklı olarak 2020’de

Söz konusu projelerde ağırlıklı teslim tarihleri de 2020 olarak belirlendi. Bizim Evler Güzelce projesinde az katlı mimari dikkat çekiyor. Resim Modern Kağıthane’de yükseliyor. Kağıthane’de Cendere Vadisi üzerinde inşa edilen Porta Vadi’de fiyatlar 900 bin TL’den başlıyor. Antwell Life Care Residence Üsküdar Çamlıca’da yükseliyor. İmga Kurtköy projesinde 72 adet konut, 156 adet ofis ve 48 adet dükkan bulunuyor. Bu ay içinde satışa çıkan birkaç proje ise Cer İstanbul, Torkam E5 Küçükçekmece, Kasrı Ala Çengelköy olarak gözleniyor.


Yeni lanse edilen projelerde en düşük metrekare fiyatı 2 bin 500 lira olarak dikkat çekiyor. Vade dağılımında ise ağırlık vade farksız 60 ay seçeneği uygulanıyor.


“İştah canlı tutulmalı”

Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, bu tür zamanlarda konuta erişimin kolay olması gerektiğini belirtti.


Yatırım iştahları sürerken alıcının da bu iştahını canlı tatmak gerektiğini anlatan Akkuş, “Biz de bunu yapmaya çalışıyoruz” dedi.


Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi de dövizdeki bu dalgalanmanın maliyetleri yukarı çektiğini söyledi.


Ancak dövizdeki artışların geçici olduğunu belirten Ekşi, “Mevcut projelerimize devam ediyor, yeni projeler üzerinde de çalışıyoruz. Maliyetleri de alıcıya yansıtmıyoruz” diye konuştu.


“Konut her zaman güvenli liman”

Lens Yapı Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu ise konut yatırımının her zaman güvenli yatırım aracı olarak öne çıktığını anlatarak, “Son 10 senedir konut yatırımı, alternatif yatırım araçlarından daha çok kazandırıyor. Kur ve faizdeki yükselişler geçici. Türkiye’nin ekonomisine güvenerek, ekonominin lokomotif sektörü olan inşaat alanında yatırımlarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: www.emlakdream.com

Eklenme tarihi: 19 Nisan 2018

Okunma sayısı: 2219

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım

kayseri escort türk ifşa