Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Yazılar » İnşaat Yazıları-2 » Yapı Malzemesi » DIŞ CEPHE & İÇ CEPHE
Yazılara Dön

DIŞ CEPHE & İÇ CEPHE

 

Ev sahibi olmak hayatımız boyunca en önemli değerdir. Hele ki  sahip olmuşsak içinde huzur veren bir düzen, mitolojik ve ya klasik ya da modern tasarımlarla kişiliğimize hitap eden zevkli bir dekorasyonla donatılması elbetteki hepimiz için hayır denmeyecek bir arzudur. Fakat, bütün bu istemleri  hayata geçirmeye kalktığımızda binamıza veya evimize mali açıdan külfet getirebileceği gibi diğer önemli unsur ise bu süslemelerin çoğu taş ve benzeri malzemelerden yapıldığı için binaya ek bir yük getirmekte ve deprem gibi felaketlerde kötü sonuçlar getirmektedir. İşte bunların hiç birisini bizlere yaşatmayacak bir ürünümüz var. Hafif, ucuz, estetik ve her şekle girecek bir ürün ki bu da Strafor (EPS)’dir. Tahmin edebileceğiniz gibi emlak sektöründe de bir evin değerini koruması iki ana faktöre bağlıdır. Evin sağlamlığı, konumu ve durumu diğer unsurlar ise güzelliği yani dekorudur. Bütün bu saydıklarımızı ticari bir platformda düşünürsek ülkemizde ve dünyada yapılan çeşitli araştırmalara göre evin satışından önce çeşitli yenileme ve onarımlar yapanlar kazançlı çıkıyor. Yapılan harcamaların hepsi değer artışı olarak geri dönmese de harcamaların yüzde 80-90’ına yakını evinizin fiyatına pozitif katkı sağlayarak geri dönüyor. Evinizin değerini arttırmanın en kolay yolu alıcı gibi düşünmek ve kendinizi alıcının yerine koyabilmektir. Bu da ilk önce genel görünümü düzeltmekle başlıyor. Evinizi satışa hazır duruma getirmek için restore etmeye alıcının gözüne hitap eden ve görünülür faktörlere öncelik vererek başlayın. Diyelim ki duvardaki çatlakları yaptırmaya ya da tesisatla ilgili bir yenilikden sadece birini yaptırabilecek bütçeniz var. Emin olun görünüme yönelik olan yenilik sizin için daha kazançlı olacaktır. Paranızı onarıma harcamaya başlamadan önce aşağıdaki tavsiyleri göz önünde bulundurun:

            Kozmetik Yenilemeler: Görsel etki yaratacak kozmetik yenilemelere önem verin. İç dekorda ucuz, hafif ve kolay olan strafordan payanda, yatay duvar söveleri, iç kemerler, badana, halı, pencere çerçevelerinin yenilenmesi gibi bir çok şey yapılabilinir. Önce evin dışını çünkü dış görünüş ilk göze hitap eden unsurdur. Bunları sütun, kemer, söve, taş desenler, denizlikler vb. gibi şeyler yapın sonra içini düzeltin. Bu dekorasyonlar daha çok villa tarzı evlere yönelik bir tavsiye gibi gözükse de, apartmanlar için de mükemmel sonuç vermektedir. Dairenizin girişini düzeltmek için yapılabilecek çok şey var. Mermer görünümlü sütunlar ve kemerlerle süslenmiş bir girişi hayal edin. Yaşamsal bir tarihi süslemek değil mi? Kapının boyasını yenileme, kiliti ve kapı kulbunu gösterişli bir modelle değiştirmek, güzel bir paspas yerleştirmek ve çeşitli süsler asmak vb. gibi bir çok örnek var.

            Yaşama Yönelik Yenilemeler: Mutfak ve banyo evinizin değerine direkt olarak etki eden ve alıcıların çok dikkatle inceledikleri iki alandır. Temiz, bakımlı ve onarımlı olmalarına dikkat edin. Kötü kokuyu yok etmek, eskimiş görünüm yaratan boruları, kaloriferleri boyamak gibi işleri ihmal etmeyin. Evi gösterirken etrafın toplu ve temiz olmasına dikkat edin. Evin boyası kumaşın ütüsü gibidir.

            Onarımlar: Onarıma yönelik yenilikler gerekli ancak bunları ucuz ve dekoratif yapan bir uygulama straforla kaplama, elbette ki üzerine sıva, boya veya kaplanmış strafor eklenerek. Tesisatının ve diğer araç gereçlerin zaten sorunsuz çalışıyor olması yapının kendi değerini arttıracaktır.

            Fiyatları Takip Edin: Ticari bir yatırım olarak düşünüyor iseniz bölgenizdeki ev fiyatlarını iyi takip edin. Satılan evlerin durumu ve evlerin sizin evinize olan benzerlikleri en iyi olanaktır. Etrafınızdaki satılık evleri zaman zaman gezin ve evlerin iç ve dışının durumunu fiyatlar hakkında fikir edinmek için sizinki ile karşılaştırın. Strafor’un mucizelerini göreceksiniz. 

            İç cephe:  Her şeyden önce gözümüzde canlandıralım. Kartonpiyerli bir iç süsleme mi, yoksa boş duvarlar mı? Elbette kartonpiyerdir ama burada size durun diyeceğim çünkü binaya adeta taş döşüyorsunuz,  bir deprem felaketinde başınıza düşeceğini unutmayın ve binaya yük getireceğini de hesaba katın lütfen. Peki ya şimdi strafordan kartonpiyer var. Yani stropiyer ve dahası iç payanda, birleşik bölmeler, denizlikler, hasır yollar ve straforla sınırsız süslemeler, tuğla döşenmiş görünümlü strafor dehası uygulama ve daha neler neler var.

            Dış Çephe: Dış cephede söve inanılmaz bir tarihi süslemedir. Adeta bize sarayları, krallıkları yaşatmaktadır. Kim istemez ki sarayda yaşamayı belki istemeyen olur oda doğal süsleme isteyebilir, onunda seçeneği var. Binayı taşla kaplamak veya tuğla ile kaplamak görünüm öyle ama strafor mucizezi ile kaplamak bir başkadır. Evet dış cephede söve ile süsleme, balkon altlığına kedibasamağı ve tabii diğer çıkıntılara düşünürsek örneğin atık su boruları, dahası yarım ve tam sütunlar, payandalar,  pencereler, köşe taşları yani hayal edin strafora sizin hayallarinizide yansıtalım ve hepsine bir bütünlük sağlayan straforların kaplanmasını da ekleyin.

            İşte biz firma olarak nesilden nesile devir edilecek bir kaplama kimyası ile straforları kaplayıp sizlere sunuyoruz.

                                                                                                                                  CNS GRUP


Yukarı Git Yazılara Dön

Son Eklenen Yazılar

Doğrudan - Dolaylı Şantiye Giderleri  /   İnşaat Yazıları-2 Emlak danışmanlarının aşina olduğu sorular!  /   İnşaat Yazıları-1
İngilizce Belirteçler Quantifiers Konusu konusarakogren.com'da  /   İnşaat Yazıları-2 Tag Heuer Saat Tarzlarında Zarif Dokunuşlar modasaat.com  /   İnşaat Yazıları-2
Kirişli radye temel nedir? Kirişli radye temel çeşitleri nelerdir?  /   İnşaat Sistemleri EPDM Membran  /   İnşaat Yazıları-2

ÖNERİLERİMİZ

YAZILARI TAKİP ET!

TANITIM

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım