Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Yazılar » İnşaat Sistemleri » Temeller » Kirişli radye temel nedir? Kirişli radye temel çeşitleri nelerdir?
Yazılara Dön

Kirişli radye temel nedir? Kirişli radye temel çeşitleri nelerdir?


Duvar ya da kolonların aralıkları fazlaysa temel, kirişli radye olarak yapılır. Kirişli radye temeller iki şekilde uygulanırlar:

kirişli radye temel çeşitleri
Duvar ya da kolonların aralıkları fazlaysa temel, kirişli radye olarak yapılır. Kirişli radye temeller iki şekilde uygulanırlar:

a. Alttan Kirişli Radye Temel : Hem bodrum döşemesinin düz olması istendiğinde ve hem de temelin, zemin üzerinde kaymasına engel olmak için kirişler, radyenin altında düzenlenirler.

b. Üstten Kirişli Radye Temel: Kirişler, radye temelin üzerine oturtulurlar. Ancak, bodrum döşemesinin düz olması istendiğinde: kiriş aralıkları, kiriş yüksekliğince cüruf, perlit vb. ile doldurularak üzerine, düz döşeme yapılır.


Yukarı Git Yazılara Dön

Son Eklenen Yazılar

Doğrudan - Dolaylı Şantiye Giderleri  /   İnşaat Yazıları-2 Emlak danışmanlarının aşina olduğu sorular!  /   İnşaat Yazıları-1
İngilizce Belirteçler Quantifiers Konusu konusarakogren.com'da  /   İnşaat Yazıları-2 Tag Heuer Saat Tarzlarında Zarif Dokunuşlar modasaat.com  /   İnşaat Yazıları-2
Kirişli radye temel nedir? Kirişli radye temel çeşitleri nelerdir?  /   İnşaat Sistemleri EPDM Membran  /   İnşaat Yazıları-2

ÖNERİLERİMİZ

YAZILARI TAKİP ET!

TANITIM

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım