Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » İnşaat Sistemleri » Duvar İçine Çalışan Sürme Kapı Mekanizmaları

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Duvar İçine Çalışan Sürme Kapı Mekanizmaları


http://www.master-slide.com/images/kaybolan-kapilar-teknik-cizim.jpg

http://www.master-slide.com/images/standard.jpgDuvar içine çalışan sürme kapı mekanizmaları, kapıların yaşam alanlarındaki dezavantajlarını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Bu mekanizmalar tasarımı gereği duvar içine çalıştığından yaşam alanlarımıza rahatlık ve fonksiyonellik getirmekte ve bu mekanizma sayesinde kapı, ihtiyacımız varken ortada, ihtiyacımız yokken duvar içerisinde gizli kalmaktadır. Kapı yüzünden kaybedilen yaşam alanları geri kazanılmakta, özellikle yer kazancının daha önemli olduğu banyo, mutfak, kalorifer odası, ardiye ve kiler gibi yerlerde amaca tam hizmet vermektedir. Ev eşyalarının, mutfak dolaplarının ve banyo ekipmanlarının yerleştirilmesinde kısıtlayıcı rol oynayan mevcut kapı sistemlerinin yarattığı sıkıntılar "Duvar İçine Çalışan Kapı Mekanizmaları" ile ortadan kalkmaktadır. Açılıp kapanması son derece sessiz ve kolaydır.

Bu mekanizmalar tüm konutlarda kullanılabildiği gibi; restoran, otel, motel ve benzeri iş yerlerinde, bürolarda da kullanılabilmektedir. Kendine özel geliştirilen "kilit sistemleri" ile kolayca kilitlenir ve kapı açıldığında kilit sistemi kapı ile beraber duvar içerisinde kaybolur.

Duvar İçine Çalışan Kapı Mekanizmaları yerine montaj yapıldıktan sonra, duvar ile aynı düzleme gelecek şekilde sıva yapılıp üzerine istenilen şekilde boya, kağıt v.s. uygulamaları yapılabilmektedir. Ayrıca alçı panel duvarlarda da mükemmel sonuç vermektedir. Mekanizmalarımız inşaat sırasında montaj edilebildiği gibi tadilat esnasında da uygulanabilmektedir.

Yaşam alanlarında aranan konfor ve fonksiyonelliğin daha fazla ön plana çıkmasıyla birlikte, bu mekanizmalara olan ihtiyaç daha da artmış oldu.

http://www.master-slide.com/images/standardtwin.jpgAvantajları
- Kapılar, ihtiyaç yokken duvar içine gizleniyor, böylece şık bir görünüm sağlıyor.
- Kapı nedeniyle kaybedilen yaşam alanları geri kazanılıyor.
- Özellikle banyo, mutfak, kalorifer odası, ardiye ve kiler gibi yerlerde yer tasarrufu sağlanıyor.
- Eşyalarının yerleştirilmesinde kısıtlayıcı rol oynayan mevcut kapı sistemlerinin yarattığı sıkıntılar ortadan kalkıyor.
- Isı kayıpları önleniyor, hava akımı nedeniyle kapının çarpmasının önüne geçiliyor.
- Sürme kapılar açılıp kapatılırken ses çıkarmıyor.


Masterslide Türkiye'de En Çok Tutulan Marka
Türkiye'deki tek üretici olan Hamaş Çelik Ltd. Şti. kendi özel tasarım ray-makara takımı ile kısa sürede Türkiye'deki A+ projelerde kullanılmaya başlamıştır. 'Masterslide Sürme Kapı Mekanizmaları'nı kullanan bazı projeler; Zorlu Center Projesi (Zorlu Holding), Ormanada Projesi (Eczacıbaşı), Koruflorya Projesi (Aydınlı Grup), Göztepe Hilton (Emay İnşaat), Bostancı Dedeman (Haldız İnşaat), Ruffles Otel (Zorlu Holding), Bursa Sheraton (AHK İnşaat), Tarabya Cumurbaşkanlığı Köşkü vb. yüzlerce projede kullanılan sistem Türkiye'de en fazla tutulan sürme kapı sistemi olmuştur.
http://www.insaatim.com/reklamlar/0bf86d544828927feeab2c1e9eeeb70f.jpgİletişim Bilgileri;
Metehan Özdemir
İnşaat Mühendisi
Tel: 0(232) 328 28 65
Cep: 0(533) 328 29 25
Eposta: metehanozdemir@master-slide.com

Detaylı Bilgi İçin Buraya Tıklayınız!

Arama Kelimeleri: Duvar içine çalışan kapılar, duvar içine çalışan sürme kapı mekanizması, sürme kapı mekanizmaları, sürme kapı sistemleri satıcılar, sürme kapı sistemleri üreticiler, sürme kapı sistemleri üreticileri, sürme kapi, duvar içi sürme kapı, duvar içine çalışan sürme kapı sistemleri, sürme kapı sistemleri 34, cam sürme kapı sistemleri, kaybolan kapılar, masterslide sürme kapı, masterslayd sürme kapı sistemleri, hamaş çelik sürme kapı, sürme kapı mekanizması istanbul, izmir sürme kapı, sürme kapı mekanizmaları izmir, ankara sürme kapı mekanizmaları, duvar içine çalışan kapı mekanizması, master slide sürme kapı mekanizmaları, en iyi sürme kapı mekanizması, duvar içine kayar kapılar, duvar içine kayar ahşap kapılaringilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım