Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Sektörden İpuçları » Marjinal tarım arazisi ne demek?

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Marjinal tarım arazisi ne demek?

Tarım arazileri, kullanım amaçları ve özellikleri nedeni ile çeşitlilik gösteriyor. Buna göre marjinal tarım arazisi ne gibi özelliklere sahip oluyor? Marjinal tarım arazisi ne demek?

Marjinal tarım arazisi ne demek?
Marjinal tarım arazisi, mutlak tarım arazileri, özel ürün arazileri ve dikili tarım arazileri dışında kalan, toprak ve topoğrafik sınırlamaları nedeniyle üzerinde sadece geleneksel toprak işlemeli tarımın yapıldığı arazilere deniyor. Bu araziler, yerel önemi olan ve kullanım kararlarının yerel ihtiyaçlara göre belirlendiği araziler olarak ifade ediliyor.

Örtü altı tarım arazileri
Örtü altı tarım arazileri iklim ve diğer dış etkilerin olumsuzluklarının kaldırılması veya azaltılması için cam, naylon ve benzeri malzeme kullanılarak oluşturulan örtüler altında ileri tarım teknikleri kullanılarak tarım yapılan arazilere deniyor.

Sulu tarım arazisi
Devlet yatırımları ile sulamaya açılmış veya sulama projesi kapsamında olan arazilere deniyor.

Kuru tarım arazisi
Halen sulanmayan ve ekonomik olarak sulanma imkanı bulunmayan bitki su ihtiyacının sadece doğal yağışlarla karşılanabildiği arazileri ifade ediyor.


Alıntı: Emlakkulisi.comingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım