Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Şantiye Şefliği » Önemli bir soru lütfen cevaplarmısınız?

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Önemli bir soru lütfen cevaplarmısınız?

Ben farklı iki müteahitidin iki şantiyesine bakabiliyorum bu yonetmelikte var fakat ikiside bana sigorta yatırabilirmi?

Yani santiye sefi oldugumda farklı yerlerden farklı inşaatlardan sigorta ve maaş alabilirmiyim? Örneğin a muteahidin şantiye şefiyim b muteahidininde şantiye şefiyim ve c inşaat firmasında (yapı denetim hariç ) kontrol elemanı olarak çalışabilirmiyim.

Farklı yerlerden sigorta primlerim yatırılabilirmi ?(yapı denetim hariç )
 

Sayın armartaru;

Evet, 1'den fazla şantiyede şeflik yapabilirsiniz. Bunların karşılığında eğer müteahhitlerin sigortanızı kesin yatıracağından emin iseniz 1 ay'ı bölerek örneğin; 15 gün biri, 15 günde diğeri sigorta yatırmalarını isteyebilirsiniz. Fakat bunu takip etmek zor olacağı için müteahhitler sigorta yapmalarında fayda var, fakat yatırılan bu sigorta priminin size hiçbir yararı olmaz sadece devlet fazla para almış olur. Yani 1 ayda 30 günden fazla sigortanız yatırılabilir.


Konu ile ilgili bir sigorta müdürü ile görüşmelerimiz sonucu; " fazla yatan sigortanın sigorta gününüze bir etkisi olmayacağı fakat emeklilik maaşına katkısı olacağı" söylenmiştir.ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım