Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Probina » Probina hakkındaki merak ettikleriniz!

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Probina hakkındaki merak ettikleriniz!

Probina Orion Bina Tasarım Sistemi Nedir, Neden Probina Orion?
Probina Orion, İnşaat Mühendisleri için geliştilmiş entegre bir Analiz, Tasarım ve Deprem Mühendisliği yazılımıdır. İleri düzeyde teorik bilgi birikime ve proje deneyimine sahip İnşaat Mühendisi yazılımcılar tarafından 1980 yılından bugüne en çağdaş yöntemler ve bilgisayar teknolojileri kullanılarak geliştirilmektedir. Probina Orion, veri girişinde kullanıcı dostu araçlar içermesinin yanısıra, güvenilir ve modern modelleme ve analiz teknikleri kullanmaktadır. Türk Yönetmeliklerine tamamen uyumlu olarak tasarım yapılmakta, tasarım sonrası tüm yönetmelik kontrolleri eksiksiz gerçekleştirilmektedir. Ortogonal/nonortogonal, ara katlı, kademeli, düzenli/düzensiz taşıyıcı sistemlere sahip bina türü katlı yapıların statik, dinamik analizi yapılarak, tüm detaylarıyla betonarme hesabı gerçekleştirilmekte, her türlü temel sistemi çözülerek, Türk Deprem Yönetmeliği ve TS500 hükümleri uygulanmaktadır. Yapıya ait mühendislik plan ve detay paftaları ise gerek entegre çizim editörüne gerekse DXF formatında CAD programlarına aktarabilirsiniz.

Probina Orion Bina Tasarım Sistemi Kimin için Geliştirildi?
Probina Orion Bina Tasarım Sistemi, İnşaat mühendisleri için, bina sistemlerini daha kolay, daha hızlı, daha ekonomik ve doğru olarak tasarlamalarına olanak sağlamak amacıyla geliştirildi.

Probina Orion Bina Tasarım Sistemi'ni Kimler Kullanıyor?
Probina Orion Bina Tasarım Sistemi’ni; Statik/Betonarme proje yapan Mühendislik Firmaları, Statik/Betonarme projeleri kontrol eden Denetim Firmaları, Gerçekleştirdikleri uygulamaların projelerini yapan veya kontrol eden Proje Departmanları olan Firmalar, Gerçekleştirdikleri uygulamaların projelerini yapan veya kontrol eden Resmi Daireler kullanmaktadır. Bugün, yurt içinde 2000 ve yurt dışında 1000’i aşkın inşaat mühendisi, mühendislik ofisi ve proje profesyonelinin tercihi olan Probina Orion’un kullanıcıları her geçen gün hızla çoğalmaktadır.

Probina Orion Bina Tasarım Sistemi Neler Yapabilir?
Probina Orion Bina Tasarım Sistemi, bina sistemleri için özel geliştirilmiş 3-boyutlu Sonlu Elemanlar analiz motorunun getirdiği esneklikle ara-katlı, kademeli, eğimli kolon, perde ve kirişlere sahip yapıları ayrıntılı şekilde modelleyebilmektedir. Kolon ve perdelerin altına, herhangi bir kat seviyesinde istenen özellikte mesnetler (yaylı mesnet de buna dahil) tanımlanabilmektedir. Katlarda birden fazla rijit diyafram modellemesi, rijit diyaframsız modelleme gibi seçenekler kullanıcıya sunulmuştur. Perde modellemesinde kabuk eleman kullanımı da yine sunulan üstün özellikler arasındadır. Eleman bazında malzeme ve kesit özellikleri tanımlanması, düğüm noktalarının otomatik yaratılması, kesişen elemanların uyumlu şekilde parçalanması sağlam ve güvenilir modelleme kabiliyetinin sadece bir örneğidir.

Üstün modelleme özelliklerinin yanısıra, çubuk elemanlar için 12x12, kabuk elemanlar için 24x24 rijitlik matrisleriyle, tamamen 3-Boyutlu gerçekleştirilen bina analizi, istenen sayıda ve özellikte yük halleri için bir defada yapılmaktadır. Analiz sonucunda elde edilen deformasyon şekilleri, kesit etki diyagramları gibi yapısal modele ait her türlü detayı 3-Boyutlu analitik model üzerinde gerçek-zamanlı olarak inceleyebilirsiniz.

Probina Orion Bina Tasarım Sistemi, yeni yapılacak olan bina sistemlerinin yanısıra, mevcut binaların performans değerlendirmesi ve güçlendirilmesi ile ilgili ayrıntılı yöntemler ve araçlar sunmaktadır. 8 kata kadar olan yapılarda geçerli olan Elastik Performans Değerlendirme Yöntemi (Kapasite Kontrol Yöntemi) ve Doğrusal Olmayan Statik Artımsal İtme (Nonlinear Static Pushover) yöntemleriyle mevcut yapıların 2007 Deprem Yönetmeliği’nde belirlenen performans kriterlerini ne derecede saptadığını belirleyebilirsiniz. “İstanbul Deprem Master Planı” çerçevesinde yer alan yapıların modellenmesi ve değerlendirilmesinde Probina Orion Bina Tasarım Sistemi kullanılarak, yönetmelik çalışmalarıyla paralel şekilde, yöntemlerin hassasiyeti ve doğru uygulanması sağlanmıştır.

Probina Orion Bina Tasarım Sistemi, Betonarme ve Deprem Yönetmeliklerinin gerektirdiği tüm kontrolleri otomatik olarak yapmaktadır. Projenin sunumu ve inşaatı için gerekli tüm mühendislik (planlar ve betonarme detaylar) çizimlerini otomatik olarak en yüksek kalitede oluşturur.
 ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım