Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Geoteknik » Zemin Etüt Raporu

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Zemin Etüt Raporu

Temel mühendisliği dersi kapsamında zemin etüdü raporu olan varsa paylaşabilir mi ? Bu etüt üzerinden program ile bina tasarımı yapacakmışız. Elinizde varsa etüt yapılan zeminin özellikleri kötü olursa yani fore kazık fln uygulanması gereken zemin olursa daha iyi olur.

Merhaba arkadaşlar aşağıdaki linkten örnek zemin etüt raporunu indirebilirsiniz.


Örnek Zemin Etüt Raporu İndir!

 

http://www.insaatim.org/dosya/diger/jeolojik-rapor-2.png

 

Jeolojik-Jeofizik-Jeoteknik Etüt Rapor Örnekleri (Hepsi Tek Linkte)

Rapordan Alıntı;
"Bu çalışma kapsamında inceleme alanında yüzeyleyen jeolojik birimlerin yanal ve düşey yöndeki değişimleri, morfo-tektonik özellikleri, yapısal özellikleri, mühendislik ve jeoteknik parametreleri ile dinamik-elastik parametreleri saptamak amacıyla, jeomorfolojik, jeolojik, jeofizik ve jeoteknik çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Jeolojik, jeofizik ve jeoteknik parametreler karşılaştırılmış ve inceleme alanında yüzeyleyen birimlerin tüm özellikleri ortaya çıkarılarak yerleşim ve yapılaşma açısından değerlendirilmiştir. Elde edilen tüm bulgularla birlikte bölgenin doğal afet tehlike ve riski değerlendirilerek yerleşime uygunluk değerlendirilmesi yapılmış ve imar planı revizyonuna esas jeolojik-jeoteknik etüt raporu hazırlanmıştır.

İnceleme alanında mevcut durumda yapılaşma bulunmaktadır. Bitişik parsellerde konut türü yapılaşmalar bulunmaktadır Bu planlama sonucunda inceleme alanında ticari türü yapı yapılması planlanmaktadır."

İndirme Linki: https://yadi.sk/d/c5O2_rdH3Ejdmb

 

Alıntı: http://www.medeniyetmuhendisleri.comingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım