Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Röportajlar & Danışmanlık » Emlak danışmanlarının aşina olduğu sorular!

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Emlak danışmanlarının aşina olduğu sorular!

Bir gayrimenkul danışmanıyla çalışmaya karar veren müşteriler, gayrimenkul danışmanından emin olmak için hangi soruları sorarlar?

Emlak danışmanları farklı isteklere sahip müşteri portreleriyle karşılaşır. Müşterilerin bir kısmı ev sahibi olmak ya da evini satmak isterken diğer bir kısmı güvenilir bir kiracı bulmak ya da içine sinen bir ev kiralamak ister. Bu çeşitlilik gayrimenkul danışmanlarına eşsiz bir tecrübe aktarır.
Gayrimenkul danışmanları müşterileriyle soru ve cevap şeklinde seyreden dialoglar kurarlar. Danışmanlar bu dialoglar esnasında müşterilerini doğru yönlendirmek adına sorular sorarlar. Müşteriler ise emin ellerde olup olmadıklarını anlayabilmek için sorular sorarak cevap almak isterler.
İşte gayrimenkul danışmanlarına müşterileri tarafından yaygın olarak sorulan sorular…

Evim kısa sürede satılır/kiralanır mı?

Bir emlak danışmanı olarak böyle bir soruyla karşı karşıya kaldığınızda soruya soruyla cevap vermelisiniz.
Profesyonelliğe önem veren gayrimenkul danışmanları, evin satış ya da kiralama sürecinde müşterisinin hayatını etkileyecek bir süre olup olmadığını öğrenir. Evini ihtiyaçtan satan bir müşteri olabilir. Buradan gelecek rakamı farklı bir şehre taşınmak, daha büyük bir ev satın almak ya da borçlarını kapatmak için değerlendirecek olabilir.
Bu durumda evin satış ya da kira sürecini hızlandırabilmek için neler yapabileceğinizi konuşabilir ve önerilerde bulunabilirsiniz.  Örneğin; küçük tadilatlarla satılık dairenizi diğer satılık daireler arasında öne çıkarabilirsiniz.

Ev sahibinin evi satmak nedeni nedir?
Bu soru satılık ev arayışında olanlar için oldukça kritik sorulardan biri olarak öne çıkıyor. Bu soruya verilecek yanıt evle ilgili değerlendirmeyi doğrudan etkileyecektir.
Bu sorunun altında evde bir problem olup olmadığı, evin depreme dayanıklılığı ya da komşuların durumu gibi konular yatar.
Gayrimenkul danışmanları satılılar kadar alıcılarla da görüştüklerinden bu soruya doğru cevabı vereceklerdir.

Benimle iletişimi nasıl kuracaksınız?
Emlak danışmanlarının çalışma şekli ve iletişim sıklığı müşterileri için oldukça önemlidir. Her müşteri ilgi ister ve tercih ettiği iletişim yöntemi ve sıklığıyla bilgilendirilmeyi hak eder.
Müşteriler birbirinden farklıdır. Bundan dolayı iletişim yöntemi de müşteriden müşteriye değişiklik göstermektedir. Kimi müşteri telefonla aranmayı sıcak bulurken kimi müşteri mail ile bilgilendirilmek ister.


Arama kelimeleri: emlak danışmanı, satılık ev, kiralık daire, satılık daireler, ev sahibi olmak, nasıl ev sahibi olunur?
 ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım