Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Dekorasyon » Taş Duvar Kaplama Panelleri

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Taş Duvar Kaplama Panelleri

 

Taş Duvar Panel Kaplaması

İnsanoğlu, varoluşundan bu yana tüm zaman dilimlerinde barınacak bir yere ihtiyaç duymuştur. Önce mağarada yaşamış, daha sonra ağaçları birleştirerek kendine ev yapmaya çalışmıştır. Ancak dayanıksız olan bu yapılar, zamanla yerini mağaraların dayanıklılığından esinlenerek yapılan taş evlere bırakmıştır. Elbette günümüzde teknolojinin geldiği nokta, yaşama alanlarımızı da etkiledi. Oldukça modern yapılar, evler, daireler, villalar inşa ettik kendimize. Buna rağmen taş duvarın verdiği güven duygusu, insanın genetik mirasında yer alan unsurlardan biridir hala. Günümüzde taş işçiliği ile ev yapmak, hem zaman hem de maliyet açısından insanları bir hayli zorluyor. Taş duvar panelkaplamaları ise, kolay uygulanabilirlikleri ve estetik görüntüleri ile son yılların en popüler ürünleri arasında yerini aldı.

taş duvar, taş panel, taş kaplama, taş duvar kaplama, taş panel kaplama
Taş Duvar Panel Kaplaması Nedir?

Taş duvar panel kaplaması, mevcut duvarın üzerine uygulanan, özel malzemelerden üretilen, iki yada üç boyutlu yapısı ile doğal taş görünümü veren ve bulunduğu ortama hem estetik, hem modern hem de nostaljik görünümü aynı anda verebilen özel ürünlerle yapılan bir kaplama türüdür. Taş duvarların geçtiğimiz beş bin yıl içerisinde popülerliklerini hiç yitirmedikleri göz önünde bulundurulursa, taş duvar panel kaplamasının da modasının asla geçmeyeceği rahatlıkla ifade edilebilir. Ülkemizde ve dünyada şu an otellerden kafelere, hastanelerden evlere ve ofislere kadar her mekana çok rahat uygulanan bu kaplama, her tarz dekorasyonla da uyum içerisinde görünmektedir.


Nerelerde Kullanılabilir?

Her alanda güvenle kullanılabilen taş duvar panel kaplaması, diğer kaplamalardan sayıca daha az işçi ile, çok geniş alanlara uygulanabilir. Tüm odalarınızın tavanlarında, duvarlarında, tek bir duvarda yada dekorasyon zevkinize bağlı olarak duvarın sadece bir kısmında bile kullanabilirsiniz. Özellikle ofis ve evlerde yer alan çalışma odalarında, kütüphane ve misafir odalarında oldukça göz dolduran, estetik ve zarif bir görüntü yaratan taş duvar panel kaplaması, hem iç hem dış mekanda uygulanabilmektedir. Uzun ömürleri sayesinde, sizi sıklıkla boya, tadilat ve restorasyon yapmak gibi külfetli işlerden uzak tutarlar. Bir kere uygulayarak, uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz ekonomik çözümler sunar. Panel kaplamaların bir diğer avantajı ise yalıtıma sağladıkları katkıdır. Özellikle çok katlı binalarda yaşanan gürültü sorunu, tavan ve duvarlara uygulanan paneller ile biraz olsun azaltılabilir. Ayrıca kış aylarında ortam ısısının duvarlar aracılığı ile kaybını azaltacağından, yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır. Tek cümle ile özetlemek gerekirse; taş duvar panel kaplama uygulamaları hem sizi hem de aile bütçenizi mutlu edecektir.ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım