Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » ArchiCAD » Archicad Nedir ? Nasıl Kullanılır?

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Archicad Nedir ? Nasıl Kullanılır?ArchiCAD - Sanal Yapı Çözümü
Günümüzde mimarlar, iç mimarlar ve inşaat şirketleri kendi ihtiyaçlarına tamamen karşılık verebilecek bir yazılım arayışındalar. 20 yılı aşan tecrübesi ve 100,000’nu geçen kullanıcısıyla Graphisoft, müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak bilmekte ve bunlara uygun çözümler sunmaktadır. Graphisoft’un en önde gelen ürünü olan ArchiCAD günümüzün getirdiği yeni bilgi ve iletişim teknolojilerine gelişmiş çözümler getirmektedir.

ArchiCAD size “bilgisayar destekli tasarım” teknolojisini sunar. Bir ArchiCAD kullanıcısı olarak,
• Daha az zamanda daha çok üretirsiniz,
• Hammaliyeye değil tasarıma odaklanırsınız,
• Çıktılarınız tam ve hatasız oluşur
• Tasarım süreci daha zevkli hale gelir…
Çünkü ArchiCAD’in akıllı çözümleri, kolay kullanımı ve sezgisel arayüzleri , sizin en iyi araçlarınız olan beyninizi ve bilgisayarınızı birlikte kullanmanızı sağlar.Obje tabanlı “yapım simülatörü” olan ArchiCAD, bu yönüyle piyasadaki diğer Cad çözümlerinden ayrılır. Sadece binaları çizmezsiniz aynı zamanda onları inşa edersiniz.

ArchiCAD, mimari süreç içindeki –tasarım ve dokümantasyondan takım çalışmasına kadar- her bölüm için çözümler sunar.ArchiCAD’te siz tasarımınızı yaparken, 3D model kendiliğinden oluşturulur. Çizgiler çizmek yerine duvarları yükseltirsiniz, kapılar, pencereler eklersiniz, merdineler ve çatılar oluşturusunuz. Siz planda tasarımınızı oluştururken, ArchiCAD’in yarattığı merkezi veri tabanı sayesinde istediğiniz sayıda kesit ve cepheyi anında alabilirsiniz. Bunlardan birinde yaptığınız değişiklik anında diğerlerine yansıyacaktır. Çünkü yapı hakkındaki tüm veriler tek bir dosyadan gelir.
Müşteriniz projenin sadece fonksiyonel düzenlemesini ve vaziyet planını değil binanın içinde gezerken mekanı nasıl algılayacağını, güneş ışığının nasıl etkileyeceğini görebilecekler. Zaman tabanlı animasyonlar, fotogerçekçi görüntüler, metraj hesapları, yapım simülasyonları oluşturulur.

ArchiCAD’in Önemli Noktaları

Sanal Yapı Konsepti:


ArchiCAD yapıyla ilgili tüm verileri merkezi veritabanı sakladığı için görünümlerden birinde yapılan bir değişiklik tüm plan, kesit ve metraj listelerine yansıyacaktır.

Akıllı Objeler:


ArchiCAD’in akıllı kapı, pencere, kolon gibi parametrik objeleri sayesinde vakit kazanır hamaliyeye harcayacağınız zamanı tasarıma ayırırsınız. Hatta 2B çizgileri bile “Sihirli Değnek” aracıyla akıllı yapı elemanlarına çevirebilirsiniz.


Otomatik Ölçülendirme:

Tek bir klikle projenizin detaylı ve duyarlı ölçülendirmesini elde edersiniz.Katmanlı Duvarlar ve Sıva Dönüşleri:
Katmanlı eleman yaratma imkanı ve sıvayı kolonların etrafından döndürebilme olanağı

Otomatik Merdiven Çözümleri: Merdiven sihirbazı ile istediğiniz geometrideki merdivenin otomatik olarak çözümünü elde edersiniz.

Anında Görselleştirme:
ArchiCAD’in render araçlarının kullanımı çok kolaydır ve etkileyici sonuçlar için bile uzmanlık gerektirmez. Tarih, zaman ve konum belirleyerek güneş-gölge çalışmaları yapabilirsiniz. Animasyonlar hazırlayabilirsiniz.

 merhabalar archicad in hangi versiyonları türkçe versiyonu varmı bir diğe sorum programı nerden indirebilirim buradaki linkler hata veriyor teşekkürler ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım