Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » AutoCAD » AutoCAD programına ait türkçe yamalar!

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

AutoCAD programına ait türkçe yamalar!

Bu başlık altında autocad programının tüm sürümlerine ait yamalar yayınlanacaktır. Bu yamalar tamamen güvenlidir! AutoCAD programını türkçe olarak kullanmak isteyen herkes bu başlık altından istediği autocad sürümüne ait türkçe yapayı indirebilirler.

AutoCAD 2000 [v2.0] Türkçe Yama

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

AutoCAD 2000 v2.0 AutoCAD 2000'in gelismis türkçe yamasi. Bu yamada menüler, diyalog kutulari ve hata mesajlari türkçe olarak karsinizda. Bu program ile profesyonel olarak mimarlik projeleri çizebilir, makina parça tasarimlari yapabilir, bunlara hareket kazandirabilirsiniz. mobilya ve isyeri tasarimlari yapabilirsiniz. Programla gerçek üç boyutlu nesneler çizebilir bu çizilen nesneyi kati hale getirebilirsiniz. ister agaçtan yapilmis bir mobilya ister plastik bi pencere ister altindan yapilmis bir vazo evet bu programla yapabilecekleriniz sadece zekanizla sinirli. Çizim ortaminiza disaridan baska bir resim ekleyebilirsiniz. Üç boyutlu ortamda çizilen resimlerin tüm görünüslerini otomatik olarak elde edebilirsiniz. Ölçülendirme ve yüzey hesaplamasi yapabilir çizilen projede nekadar malzeme kullanildigini hesaplayabilirsiniz. Çizdiginiz projelerin yazicidan yada ploter'dan çiktisini alabilirsiniz. yine çizdiginiz projeleri boyama araciyla boyayip bitmap (BMP) formatinda bilgisayariniza resim dosyasi olarak kaydedebilirsiniz.Her türlü mimarlik ve tasarim isleri için en ideal program diyebiliriz.
 

AutoCAD 2000 [v2.0] Türkçe Yamasını İndirmek İçin Buraya Tıklayınız!

 

AutoCAD 2005 Türkçe Yama

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

AutoCAD 2005 Türkçe Menü Yamasi. Egitim Amaçli Olarak Kullanilabilecek Bir Sürüm. Bu program ile profesyonel olarak mimarlik projeleri çizebilir, makina parça tasarimlari yapabilir, bunlara hareket kazandirabilirsiniz. mobilya ve isyeri tasarimlari yapabilirsiniz. Programla gerçek üç boyutlu nesneler çizebilir bu çizilen nesneyi kati hale getirebilirsiniz. ister agaçtan yapilmis bir mobilya ister plastik bi pencere ister altindan yapilmis bir vazo evet bu programla yapabilecekleriniz sadece zekanizla sinirli. Çizim ortaminiza disaridan baska bir resim ekleyebilirsiniz. Üç boyutlu ortamda çizilen resimlerin tüm görünüslerini otomatik olarak elde edebilirsiniz. Ölçülendirme ve yüzey hesaplamasi yapabilir çizilen projede nekadar malzeme kullanildigini hesaplayabilirsiniz. Çizdiginiz projelerin yazicidan yada ploter'dan çiktisini alabilirsiniz. yine çizdiginiz projeleri boyama araciyla boyayip bitmap (BMP) formatinda bilgisayariniza resim dosyasi olarak kaydedebilirsiniz.Her türlü mimarlik ve tasarim isleri için en ideal program diyebiliriz.
Yamadan dolayi sayin Tuncay BAKKAL'a tesekkürler


AutoCAD 2005 Türkçe Yamasını İndirmek İçin Buraya Tıklayınız!

 

AutoCAD 2006 Türkçe Yama

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

AutoCAD yazılımının 20. sürümü AutoCAD 2006 , üretkenliğe odaklı ve yenilikler üzerine kurulu. Önceki sürümlerden geçiş zahmetsiz, kurulumu ve yönetimi basit ve yeniliklerin öğrenilmesi kolay.Yenilenen kullanıcı arayüzü ile dinamik veri girişi, dinamik bloklar ve zenginleştirilmiş tarama gibi yeni çizim ve notasyon araçları, zaman alıcı işlevlerin en aza indirilmesini sağlıyor. Bu yeni özellikler, varolan Pafta Seti Yöneticisi ve araç paletleri gibi araçlarla birleştiğinde, basit çizimlerden karmaşık projelere her türlü işi yaparken güçlü araçlar sağlıyor. AutoCAD 2006 her zaman beklediğiniz bir çalışma ortamı sunarken, günlük çizim islerinizi de etkinlik açısından yeni bir seviyeye getiriyor.
Yamadan dolayi sayin Tuncay BAKKAL'a tesekkürler


AutoCAD 2006 Türkçe Yamasını İndirmek İçin Buraya Tıklayınız!

 

AutoCAD 2007 Türkçe Yama

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

AutoCAD 2007 , kavramsal tasarım ve detaylı çizim işlevlerini tek ortamda sunuyor. Tasarım verilerini yaratma, yönetme ve paylaşma, entegre olarak gerçekleştiriliyor. Kavramsal tasarım özellikleri, tasarım alternatiflerinin kolayca ve hızla oluşturulmasına, sonra da tasarımın üretilmesi için gerekli olan dokümantasyon çizimlerine temel olarak kullanılmasına yarıyor.

AutoCAD 2007 , en karmaşık projelerin altından kalkabilecek kadar güçlü iken, yeni baslayanlar için de kolay kullanılabilecek bir ortam sunuyor. AutoCAD 2007 ortamı, yeni arayüzü ile nesnelerin yaratılmasi için çabuk ve kolay yöntemler sağlıyor. Kavramsal tasarım araçları, 3 boyutlu katı ve yüzey modellemede yenilikler, kolay navigasyon, dinamik koordinat sistemi, görsel stiller, canlandırma, ışık ve malzeme kullanımı, tümleşik "mental ray" motoru ile foto-gerçekçi kaplama (rendering), modelden kesit ve görünüs çıkarma, dinamik bloklar gibi göz alıcı yeni özellikler ile AutoCAD2007 , CAD üretkenliğinde yeni standarı belirliyor.

Autodesk'in endüstrilere özel dikey ürünleri de, AutoCAD platformundaki gelişmelerden ve 3 boyutlu modelleme ortamına getirilen eklerin avantajlarından yararlanıyor. AutoCAD ve Autodesk Revit veya Autodesk Inventor gibi birden fazla Autodesk yazılımı kullanan müşteriler de, veri paylaşımı ve ortak çalışma konusundaki gelişmelerden yararlanabiliyor.

indireceğiniz AutoCAD 2007 türkçe yama dil eklentisi ile AutoCAD 2007 programının menülerini türkçe olarak kullanabileceksiniz. AutoCAD 2007 TR yama dil eklentisini sitemizden hiç bir ücret ödemeden bedava olarak indirebilir ve kişisel bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.


AutoCAD 2007 Türkçe Yamasını İndirmek İçin Buraya Tıklayınız!

 

AutoCAD 2008 Türkçe Yama

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

AutoCAD 2008 , kavramsal tasarım ve detaylı çizim işlevlerini tek ortamda sunuyor. Tasarım verilerini yaratma, yönetme ve paylaşma, entegre olarak gerçekleştiriliyor. Kavramsal tasarım özellikleri, tasarım alternatiflerinin kolayca ve hızla oluşturulmasına, sonra da tasarımın üretilmesi için gerekli olan dokümantasyon çizimlerine temel olarak kullanılmasına yarıyor.

AutoCAD 2008 , en karmaşık projelerin altından kalkabilecek kadar güçlü iken, yeni baslayanlar için de kolay kullanılabilecek bir ortam sunuyor. AutoCAD 2008 ortamı, yeni arayüzü ile nesnelerin yaratılmasi için çabuk ve kolay yöntemler sağlıyor. Kavramsal tasarım araçları, 3 boyutlu katı ve yüzey modellemede yenilikler, kolay navigasyon, dinamik koordinat sistemi, görsel stiller, canlandırma, ışık ve malzeme kullanımı, tümleşik "mental ray" motoru ile foto-gerçekçi kaplama (rendering), modelden kesit ve görünüs çıkarma, dinamik bloklar gibi göz alıcı yeni özellikler ile AutoCAD2008 , CAD üretkenliğinde yeni standarı belirliyor.

Autodesk'in endüstrilere özel dikey ürünleri de, AutoCAD platformundaki gelişmelerden ve 3 boyutlu modelleme ortamına getirilen eklerin avantajlarından yararlanıyor. AutoCAD ve Autodesk Revit veya Autodesk Inventor gibi birden fazla Autodesk yazılımı kullanan müşteriler de, veri paylaşımı ve ortak çalışma konusundaki gelişmelerden yararlanabiliyor.


AutoCAD 2008 Türkçe Yamasını İndirmek İçin Buraya Tıklayınız!

AutoCAD 2009 Türkçe Yama

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri:

Mimari projelerin vazgeçilmez programı olan AutoCAD 2009 sürümüyle kullanıcılarıyla buluştu. AutoCAD hayal ettiğiniz bir nesneyi üretebilmek için yapmanız gereken tüm işlemlere yardımcı olabilecek nitelikte bir programdır. Kısaca özetlemek gerekirse AutoCAD size hayal ettiğiniz bir objeyi üretmeden görme ve test etme imkanı sunar. Çizdiğiniz projelerin fotoğrafik görüntülerini basmanıza ve proje maliyetini hesaplamanıza olanak sağlar.

AutoCAD ile iki boyutlu temel çizim elemanlarının yanında üç boyutlu nesneler ve katı modelleme birimiyle gerçek nesneler çizmenize yardımcı olur. Tüm mimari ve mühendislik işlemleri bünyesinde barındırıran Autocad, sahip olduğu arayüz ile hem profesyonel kullanıcılara hitap ediyor hem de yeni başlayan kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. AutoCAD kullanabiliyor olmak bugün size oldukça güzel iş amkanları sunar.

AutoCAD 2009 Türkçe Yama Kurulumu

Yamayı kurmaya başlamadan önce AutoCAD 2009 programını tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Varsayılan olarak bu yama "C:Program FilesAutoCAD 2009 Türkçe Yama" klasörüne kurulacaktır.
Not: Her ihtimale karşı "C:Documents and Settingskullanıcı adınızApplication DataAutodeskAutoCAD 2009R17.2enuSupportacad.CUI" dosyasının bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Eğer yamadan memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.
Yamadan dolayi sayin Tuncay BAKKAL'a tesekkürler


AutoCAD 2009 Türkçe Yamasını İndirmek İçin Buraya Tıklayınız!

AutoCAD 2010 Türkçe Yama

Tanıtım ve Kurulum Bilgileri

Autodesk tarafından geliştirilen ve şu an için dünyadaki en popüler mühendislik ve mimari tasarım programı AutoCAD 2010 sürümüyle dijital dünyaya merhaba dedi. Neredeyse tüm teknik elemanların yakından tanıdığı ve haşırneşir olduğu program sıfırdan mimari projeler üretmenize olanak sağlıyor. AutoCAD ile bilgisayar ortamında gerçek nesneler tasarlayabilirsiniz. Tasarladığınız parçaların mukavemetini, gerilimlerini, hacimlerini, yüzey hesaplarını ve diğer tüm mühendislik hesaplarını otomatik olarak hesaplayabilirsiniz.

AutoCAD 2010 ile gerçekte var olmayan ama bilgisayar ortamında tasarladığınız bir binanın, mekanın, yüzeyin, mobilyanın ya da bir makinenin fotoğrafik görüntüsünü elde edebilir ve yazıcıdan basabilirsiniz. Program iki boyutlu ve üç boyutlu tasarıma olanak sağlamaktadır. isterseniz katı modelleme modülü ile cisimleri gerçektekiyle aynı özelliklerde elde edebilirsiniz. AutoCAD 2010 2D ve 3D sahne özellikleriyle kullanıcıya büyük kolaylıklar sağlamaktadır. AutoCAD 2010 ile tasarımını yaptığınız objelerin herhangi bir noktadan çekilmiş görüntüsünü alabilirsiniz. Kamera asistanıyla cismi bir bütün olarak ele alabilirsiniz.

AutoCAD üretim sektöründe de yakından izlenen ve kullanılan bir programdır. Günümüz CNC bilgisayar kontrollü makineleri NC kodlarıyla çalışmaktadır. AutoCAD 2010 tasarladığınız nesneler için NC kodlarını otomatik olarak üretebilmektedir. Böylece tarasımını yaptığınız bir parçayı CNC makinelerinde kolaylıkla üretebilirsiniz. AutoCAD 2010 hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olmaktadır.

AutoCAD 2010 Türkçe Yama Kurulumu
Yamayı kurmaya başlamadan önce AutoCAD 2010 programını tamamen kapatmalısınız. Auto CAD 2010 Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Varsayılan olarak bu türkçe yama dil eklentisi "C:Program FilesAutoCAD 2010 Türkçe Yama V1.0" klasörüne kurulacaktır.
Not: Her ihtimale karşı "C:Documents and Settingskullanıcı adınızApplication DataAutodeskAutoCAD 2010R18.0enuSupportacad.CUIX" ve "C:Documents and Settingskullanıcı adınızApplication DataAutodeskAutoCAD 2010R18.0enuSupportacetmain.cuix" dosyalarının birer yedeklerini almanızı öneriyoruz. Eğer yamadan memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.
AutoCAD 2010 türkçe yamasını program ekle kaldır menüsünden kolaylıkla kaldırabilisiniz.
Yamadan dolayi sayin Tuncay BAKKAL'a tesekkürler


AutoCAD 2010 Türkçe Yamasını İndirmek İçin Buraya Tıklayınız!

 2007  autocad  turkce yamasını ındıremıyorum yardımcı olursanız cok memnun olurum

Sayın ayse32; Autocad 2007 tr yama linki yenilenmiştir!

1   2  


ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım