Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Forum » Sektörel Tartışmalar » Kentsel dönüşüm hakkında!

İNŞAAT PROGRAMLARI

MİMARLIK PROGRAMLARI

İNŞAAT SEKTÖRÜ

MİMARLIK SEKTÖRÜ

EMLAK

ÖĞRENCİLER

FORUM HAKKINDA

GENEL KONULAR

Kentsel dönüşüm hakkında!

20 yıl sürecek, 7 milyon konut dönüştürülecek ve 400 milyar dolara mal olacak kentsel dönüşüm hakkında sizler ne düşünüyorsunuz?

 

Facebook kullanıcılarımızın konu hakkındaki yorumları;

Fatoş Kldss
Türkiye modern yapılaşmaya hazır bi ülke degil henüz. Hem mali açıdan hemde halkı müstakil yaşamaya alışık bi kültüre sahip. Şehircilik anlayışı gelişmemiş toplumumuzda. Hükümetde kentsel dönüşümle uğraşcagına gitsin önce sınırlarını korusun!

Zübeyir Deniz
Fatma arkadaşım okadar saçmalamış ki bu ülkede terör veya başka birşey varken yatırım yapılmasın mı tek konu omuş gibi insanlara insanca yaşama hakkı tanı bak nasıl modern oluyor.Bence çok yerinde ve yapılması için geç kalınan bir konu. Kaçınılmaz bir deprem gerçeği varken bunu görmezden gelip ordaki insanları göz göre göre ölüme terk etmek hangi türkiye görüşünde vardır.

Murat Bal
KATILIYORUM ZUBEYIR BEY BU NE LAHANA TURSUSU FATOS BU NE NEFRET HANGI SINIRDAN BAHSEDIYOR

Murat Bal
FATOS UN MESLEGINI MERAK ETTIM EGER ISNSAAT ILE ILGILI ISE DURUM DAHADA VAHIM DEGILSE NORMAL

Fatoş Kldss
Kültürden kasdım işte senin gibi insanlardı... Eleştirel bi dille konuya vakıf olmaya çalısıyosun ama kullanılan kelime kişinin basitliğini sergiler nitelikte.Türkiyenin kentsel dönüşümden önce yapması gereken diğer öncelikli işleri var.Zaten artık yapılan her bina deprem yönetmeliğine uygun ve zamanla eski binalar inşaat firmalarına kat karşılıgı verilerek yada baska bi yöntemle kendi kendini eritecek ve özel sektör tarafından bu süreç oluşturulacak,devlet ancak tokiyle bu sürece katkı saglayabilir. Vatandaş sitelerde,apartmanlarda oturcak kadar mali güçü yok.Sonki zamlardan sonra bu görüşüm iyice kuvvetlendi. Doğalgaz,kapıcı parası,aidat vs. ek ücretler.... artı bu iş kültür meselesi adam alışmış müstakil yaşamaya,kentsel dönüşüme büyük bi kesim zaten karşı çıkıyor.

Zekeriya Çakır
iki yorumunda haklılık payı var fakat zübeyirin dediği gibi deprem her an kapımızda ve ülkemizdeki yapı stoğunun büyük kısmı bu depreme dayanacak durumda değil. BENCE ÖNCELİK CAN GÜVENLİĞİ. Ama fatmanın da dediği gibi toplumumuz apartman kültürüne alışık değil, bence farklı alternatif şehir planları düşünülmeli...

Kadriye Bayraktar
Kentsel donusum olmasi gereken bir projedir.modern,konforlu,rahat we en onemlisi kolaylik saglamasi..gereken yapilar..bu projeye ewet..

Bilecik Osmangazi Yapı Denetim
Kentsel dönüşüm olması gereken elzem bir projedir. Bu projede sadece müstakil evler yok. Miadını doldurmuş olan depremden yara almış, yada eski sistemlerle yapılmış, deprem sırasında her an çökebilecek o kadar çok kooperatif evleri var ki, bunların hepsinin bu projeyle yeniden yapılandırılması gerekir. Sınırlardaki, duruma gelince, devlet dediğiniz sadece bir konuyla ilgilenmez zaten Fatoş Hanım. Elini kolunu bağlayıp sadece kentsel dönüşüme odaklanmaz. Olası bir deprem durumunda yıkılmaya yüz tutan o kadar binaların içerisindeki vatandaşlarını düşünecek olan da devlettir, sınırdaki güvenliği düşünecek te yine devlettir. Bu konuların haricinde daha nice konuya bakacak olan da yine devlettir.

Murat Bal
FATOS HANIMA sımdı gerıye gıdın ben kendı memleketıme bakım sızde kendı meleketınıze elıne mala cekıc alan usta oluyor ınsaat yapıyordu denetım mekanızmaları calsmaya basladı...Daha Fazlasını Gör
ve dunyanın en modern ulkelerınden bırıyız bız
farkında olsakda olmasakda

Semih Günay
-projelerde oda onayı yasak olmasına ragmen odalar odalar uyelerını tehdıt etmeye devam etmektedır
-bu sekılde odalar tarafından uyelıgının kısıtlanması tehdıdınde bulunulan proje muellıflerı varsa bakanlıga bıldırmelerı onemle rıca olunuringilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım