Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Kentsel Dönüşüm Rantsal Bölüşüm Olmasın!

Kentsel Dönüşüm Rantsal Bölüşüm Olmasın!

İzmir Bayraklı Emek Mahallesi’nde Erzurumlu vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray son günlerin en çok tartışılan konusu “Kentsel Dönüşüme” dikkat çekti. Çıray, “Kentsel dönüşüm rantsal bölüşüm olmasın” dedi.

 İzmir Erzurum'u Sevenler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Lokalini ziyaret eden Çıray Hükümetin Kentsel Dönüşümü bazı çevrelerin rant kapısı haline getirdiğini iddia etti.

Çıray " Hiçbir siyasi parti kentsel dönüşüme prensipte karşı çıkamaz. CHP olarak bizde karşı değiliz. Ancak hükümet İstanbul'da bir mahalleyi boşallttı. İnsanlar başka bölgelere bir anlamda sürüldü. Oradaki lüks konutlarda şimdi başkaları oturuyor. Bizim istediğimiz her vatandaşımızın kendi yerinde Ev sahibi olmasıdır. Kentsel Dönüşüm bazı çevrelerin rant kapısı olmamalıdır" şeklinde konuştu.

Vatandaşları kentsel Dönüşüm konusunda belediyelerle ortak çalışmaya çağıran Çıray İzmirlilere şu tavsiyelerde bulundu: "Öncelikle mahallenizde kalmayı isteyin. Önerilen projeyi görüp anlayın. Projedeki payınızı ve yerinizi öğrenin. Projenizin depreme dayanıklılık belgelerini alın. Bilmediğin, anlamadığınız yazıya imza atmayın ve gerekirse itiraz hakkınızı kullanın. Merak etmeyin konunun TBMM'deki takipçisi biziz.

Kaynak: yapi.com.tr

Eklenme tarihi: 05 Mart 2013

Okunma sayısı: 2640

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım