Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » Kırılmayan çatı kiremiti ürettiler

Kırılmayan çatı kiremiti ürettiler

Kar temizlerken kırılmasın diye yürümeye dayanıklı çatı kaplama malzemesi üretti Çatı ve cephe kaplama levhaları satışı yapan Fransız Onduline Group’un Türkiye’deki iştiraki Onduline Avrasya, tüm dünyada pazarlanmak üzere çatı kaplama malzemesi Andromeda’yı geliştirdi.
 
Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve üretimine Türkiye'de başlanacak olan ürünün İtalya, Fransa ve Rusya'da da üretilmesi planlanıyor.
 
 Onduline Avrasya CEO'su Burhan Karahan, yeni dönemde neler yapacaklarını bayileriyle paylaşmak amacıyla Rusya'nın St.Petersburg şehrinde bir toplantı düzenledi. Şirket, toplantı sonrasında farklı ülkelerden gelen bayilere yeni çatı Kaplama Malzemesi Andromeda'nın da tanıtımını yaptı.
 
Yeni ürünün üretilmesine haziran ayında başlayacaklarını kaydeden Karahan, "Bu ürün için çalışmalara 2006 yılında başladık. Yeni ürünün sınanması gerekiyordu. Sapanca'da fabrika yakınlarında bir yerde denemesini yaptık. Türkiye'de insanlarımız çatıların üzerine çıkmayı seviyor. Örneğin Doğu Anadolu'da kar küremek istiyor. Bu, çatı kaplama malzemesinin hasar görmesine sebep oluyor. Biz de bizim insanımızın bu taleplerini dikkate alarak daha dayanıklı bu malzemeyi yaptık. Bu yeni ürünün üzerine basılabilecek.
 
Üzerinde mukavemet sağlayan oluklar olacak. Yangın yönetmeliğine de uygun bir ürün" dedi. Karahan, Onduline Avrasya'nın Onduline Grup içinde birçok ürünün ilk geliştirildiği bir merkez konumunda olduğuna da dikkat çekti. "Firmamız dünyada çatı alanında yapılan birçok yeniliği takip ederek son yıllarda adını önce ‘yeşil çatılar', daha sonra da Elektrik üreten (fotovoltaik çatı sistemleri) alanında yaptığı atılımlarla duyurmaya devam etmektedir. Kurulduğu yıllardan itibaren çatı kaplama, çatı ve temel yalıtımı konularında geliştirdiği ürün ve sistemlerle kısa zamanda pazarda lider konumuna gelen Onduline Avrasya, geçen yıllar içinde sadece Türkiye değil Ortadoğu ve Kafkaslar da dahil olmak üzere 25 ülkeyi de faaliyet alanına dahil ederek Onduline Grup içinde bir şirket olma konumundan bölge konumuna gelmiştir" şeklinde konuştu.
 
    Şirket, Orta Asya ülkelerinden sonra Ermenistan ve Irak pazarında da büyümek istiyor. CEO Burhan Karahan, yakından takip ettikleri bir başka pazarın Suriye olduğunu belirterek, Arap ülkeleri ve İran pazarında ise gerileme yaşandığını aktardı. Türkiye'de ise Kentsel Dönüşüm projelerini yakından takip ettiklerine dikkat çeken Karahan, "Bu amaçla Onduline Avrasya sayıları şimdilik az da olsa Kentsel Dönüşüm yapılan yerlere yönelik özel bir ekip kurdu" dedi. Karahan, kentsel dönüşüm çalışmalarının satışlara büyük bir ivme kazandıracağını ifade etti. Karahan'a göre sektörün önü bu konuda çok açık. Halen iç piyasa cirosu 70 milyon Euro olan şirketin Avrasya bölgesi dahil olduğunda cirosu 100 milyon Euro'ya çıkıyor. Karahan, hedeflerinin birkaç yılda cirolarını 200 milyon Euro'ya çıkarmak olduğunu söyledi. 25 ülkeye İhracat yapan şirketin pazarları arasına Pakistan da katıldı

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 25 Mart 2013

Okunma sayısı: 2914

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım