Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Kentsel Dönüşüm Uyarısı

Kentsel Dönüşüm Uyarısı

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, kentsel dönüşümden yabancı firmaların da pay almaya çalıştığını belirterek uyarılarda bulundu.

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, İzmir'in kentsel dönüşümde pilot bölge seçildiğini, bu nedenle yabancı firmaların da ilgisini çektiğini söyledi. Güleroğlu, "Alman ve krizden çıkış arayan Yunan firmalar, Kentsel Dönüşüm pastasından pay alabilmek için pazar arıyorlar. Türk şirketlerinin yüzde 51'ini alarak İnşaat hakkı kazanmak istiyorlar. İzmirliler gözünü açsın, ellerindeki değerlerin kıymetini bilsin" diye konuştu.

İzmir'in diğer illere göre Emlak yatırımları konusunda yıldızının parladığını dile getiren Mesut Güleroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın emlak yatırımları konusunda İstanbul'un bittiğini, bu konuda yatırımlar için İzmir'i işaret ettiğini hatırlattı. Güleroğlu, "Son yıllarda İstanbullu grupların Basmane, Kadifekale arasında sayıları 200'e yaklaşan eski İzmir evini satın aldığı da unutulmamalı. Hala alımlar devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Güleroğlu, İzmir Ticaret Odası ile birlikte Bayraklı Emek Mahallesi'nde kentsel dönüşümle ilgili halkla toplantılar yapıp bu konuda onları bilgilendirdiklerini belirterek, "Kentte tek katlı evlerin çok olduğu birçok semt var. Çamdibi, Altındağ bu semtlerden bazıları. Kentsel Dönüşüm ile ilgili düzenlemeler ada, pafta bazında yapılmalı. Şu anda Alaybey'de satılık bir tek ev yok. Daha önce satmak isteyenler de kentsel dönüşüm nedeniyle satmaktan vaçgeçti. Önemli olan doğru çalışmaların yapılması. Yeni binalar yapılırken geçmişteki sıkıntılar yaşanmasın. Bakın Birinci Kordon'a, İzmir imbat rüzgarını yüksek binalar nedeniyle alamıyor" dedi

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 27 Mart 2013

Okunma sayısı: 2707

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım