Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Emlak Haberleri » Evin tamamına konut kredisi!

Evin tamamına konut kredisi!

Bir konutun değerinin yüzde 75'ine kadar konut kredisi başvurusu yapılabiliyor. Ancak sizin peşinat ödeyecek gücünüz yoksa, bazı yöntemlerle tamamı için de konut kredisi alabilirsiniz. Evin tamamına konut kredisi için tıklayın...

Konut kredisi kullanacağınız evin tamamı için kredi almak istediğinizi düşünelim. Konut kredisi uygulamalarında, konutun değerinin en fazla yüzde 75'ine kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak konutun tüm tutarı için de konut kredisi almanız mümkün. Nasıl mı?

Konut kredisi uygulamalarında evin değerinin yüzde 25'ini kendi bütçenizden vermeniz gerektiğini belirtmiştik. Fakat bu yüzde 25'lik tutar için ikinci bir eve ipotek konarak, alacağınız evin yüzde 100'üne kadar kredi kullanma imkanınız var. Yani kalan yüzde 25'lik kısım başka bir evin güvence gösterilmesiyle kredilendirilebiliyor.

Evin tamamına konut kredisi konusunda ikinci ev olarak bulduğunuz evin sahibi siz değilseniz, sahibi olan kişi çekeceğiniz krediye ortak alınır. Yani alacağınız evin tamamına kredi çekmek için kardeşinizin evini ipotek ettirecekseniz kardeşiniz de alınacak eve ortak olur. Bu şekilde bir yol izlendiğinde ortak olma zorunluluğu resmi olarak bulunmasa da bankalar sürece dahil olan herkesin krediye de dahil olmasını ister.

Kaynak: Emlak Kulisi

Eklenme tarihi: 20 Nisan 2013

Okunma sayısı: 3580

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım