Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Sıcaksu’ya ikiz kule

Sıcaksu’ya ikiz kule

Büyükşehir Belediyesi’nin Tabakhaneler Bölgesi’nde yapacağı kentsel dönüşümün önü açıldı. Bölgede daha önce serbest olan yükseklik 20 katla sınırlandırılarak meclisten oy birliği ile geçti.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nun eski tabakhaneler bölgesinde yer alan Sıcaksu Kentsel Dönüşüm alanında yaptığı düzenlemeye göre, bölgenin daha önce serbest olan kat sayısı ve yüksekliği yeni kararla 20 kat olarak belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde Sıcaksu Tabakhaneler Bölgesi'nin geleceği görüşüldü. Meclis oturumunda, uzun zamandır konuşulan Tabakhaneler Bölgesi Kentsel Dönüşüm projesini ilgilendiren madde oylamaya sunuldu. Bu maddenin oy birliğiyle kabul edilmesiyle, bölgedeki kentsel dönüşümün önü açıldı. Buna göre Tabakhaneler Bölgesi'nde yapılacak proje, 20 katla sınırlandırılmış oldu.

Oturumda ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin 2012 yılı faaliyet raporu da CHP ve MHP'nin ret oylarına karşın, Ak Parti grubunun oylarıyla kabul edilirken, muhalefet partileri de eleştirilerini dile getirdi.

‘DEĞİŞİM BU YAZ FARKEDİLECEK’
4 yılda 900 milyon TL'ye yakın Yatırım yaptıklarını belirteBüyükşehir belediye başkanı Recep Altepe, Bursa'daki değişimin bu yaz gözle görüleceğini söyledi. Bursa'nın Türkiye'nin ve dünyanın gündeminde olması, her alanda örnek olması için çalıştıklarını kaydeden Altepe, 'Yapacak çok işimiz var. Bursa'nın kuruşunun değerlendirilmesi konusunda büyük bir performans gösteriyoruz. Bursa'nın büyük oranda değiştiğini herkes çok iyi görüyor. Bursa için heyecan duyuyoruz. Stadyumun en güzeli, bilim merkezinin en güzeli Bursa'da olacak. Gözümüzü budaktan sakınmıyoruz. Çünkü zamanımızı dolu dolu geçiriyoruz. BURULAŞ yatırımları 125 milyon TL'yi buldu. 4 yılda yapılan hizmet 4 devirde yapılan hizmeti geçti' diye konuştu.

“BURSA TÜRKİYE’YE ÖNCÜ”
Bursa'ya sınıf atlatma konusunda aceleci olduklarının altını çizen Altepe, "Parolamız akıllı düşünürken deli dağları asarmış sözüyle hareket ederek hızlı yol almaya gayret ediyoruz. Rakamlar ortada, bu dönemde çok güzel işler yapıldı. Bursa büyük oranda değişti. Bursa şu anda yerel yönetimlerde örnek gösteriliyor. Bundan onur duyuyoruz. Bursa'nın çarsıları, metrosu, tramvayı, gemileri, Deniz uçağı, Uludağ'ı konuşuluyor. Birçok konuda Bursa Türkiye'de öncü bir kent oldu. Sizlerden aldığımız destekle hizmetlerimize devam edeceğiz ve bu yılı da dolu dolu geçireceğiz" dedi.

Konut, Ofis, ticaret, Turizm ve karma kullanımıyla Bursa'nın yeni cazibe merkezi, alternatif kent merkezi, yaşam alanı olarak tasarlanan proje alanının, kendi kendine yeten, tüm olanaklara sahip olması hedefleniyor.

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 24 Nisan 2013

Okunma sayısı: 2487

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım