Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Başbakan Erdoğan:" Bu Binalara da izin vermeyin"

Başbakan Erdoğan:" Bu Binalara da izin vermeyin"


Ataköy Koruma ve Güzelleştirme Derneği başlattığı imza kampanyası ile sahilde beton duvar oluşturarak halkın denize ulaşımını engelleyen yüksek binalı projelerin durdurulmasını talep etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek binalarla ilgili uyarılarının ardından Ataköylüler, Başbakan'a hitaben kıyı silüetinin korunması için imza kampanyası başlattı. Ataköy Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ayfer Kaynar, kıyıda yükselen binalara karşı yıllardır hem sokakta hem de hukuki zeminde mücadele ettiklerini şimdi de Başbakan'a seslendiklerini söyledi.

"Sahil halka kapanacak"
"Ataköy sahili, İstanbul'un doğrudan ayağını suya sokacağı serbest kalmış batı ucudur. Kumul olan o bölgenin doğal plaj olarak kalması gerekiyor. 70 metreye kadar çıkacak bloklarla denizle kara arasında bir duvar örülecek. Halk açık olması gereken sahil, her ne kadar 'yürüyüş bandı ve yeşil alan bırakıyoruz'deseler de sitelerle birlikte pratik olarak halka kapanacak. "

Ataköy'ün Mimari literatürde Modern mimarinin korunması gereken örneği olarak kabul edildiğini söyleyen Kaynar, kıyının sosyal donatı haline getirilmesi gerektiğni söyledi. "Mahalle Demokrat Parti döneminde İtalyan bir mimara tasarlanmış. Binaların arasındaki mesafe idealdir; binaların birbirilerinin üzerine gölgesi düşmez, Bitki örtüsü özeldir. Biz bu bölgenin korunmasını sahilin halkın kullanımında olacağı bir sosyal donatı haline getirilmesini istiyoruz"

Kaynak: Emlak Kulisi

Eklenme tarihi: 30 Nisan 2013

Okunma sayısı: 2414

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım