Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Emlak Haberleri » Arazi bedava olsa bile 100 bin TL altında daire olmaz

Arazi bedava olsa bile 100 bin TL altında daire olmaz

Yıl sonuna kadar 2500 konut teslim edecek olan Emay Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, ucuz konut üretmenin, vergiler ve harçlarla mümkün olmadığını, arazi bedava bile olsa 100 bin TL’nin altında konut satılamayacağını söyledi.
 
Geçtiğimiz ay hayata geçirdiği Ataşehir Brandium Ataşehir Alışveriş Merkezi'nden sonra, bu yılı ürettiği projelerin teslimleriyle geçirecek olan Emay Grup, yeni projeleri için de Arsa arayışı içinde bulunuyor. Genel olarak Ataşehir'de proje üreten firma, gözünü yine Ataşehir civarına dikti. Bu yıl 1 milyar dolarlık yatırımlarını teslim edeceklerini belirten Emay Grup Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Çağlar, İstanbul'da Arazi bedava bile olsa ucuz Konut üretmenin mümkün olmadığını belirtti. Daha inşaata başlamadan ruhsat harçlarının toplamı, iskan ve tapu masraflarının 35 bin TL'yi bulduğunu anlatan Çağlar, "Araziyi para vermeden alsanız bile 100 bin TL'nin altında Daire olmaz" dedi.
 
Brandium’da erken teslim
AVM yatırımını grup olarak sevdiklerini belirten Çağlar, ilk AVM Yatırımları olan Brandium AVM'ye hafta sonu ortalama 40 bin kişinin giriş yaptığını söyledi. İstanbul'un en büyük AVM'lerinden biri olan İstinyepark'ın cirosunu ikiye katlayan markaları bünyelerinde bulundurduklarını belirten Çağlar, AVM'nin başarısının Konut satışlarına da yansıdığını, 500 milyon dolarlık Brandium projesindeki konutların yarısının satıldığını söyledi. Önceliklerinin elindeki projeleri bitirmek olduğunu kaydeden Çağlar, "İki ay içinde Brandium'u bitirip teslim edeceğiz. Projedeki oteller için Silence otelleri ile anlaşma sağlamıştık. Konutların normal teslim tarihi Aralık ayıydı, biz erken teslim edeceğiz" dedi. Projede konutların metrekare fiyatları 6 bin 500 TL ile 7 bin TL arasında değişiyor.
 
Kentplus Kadıköy geliyor
Kentsel dönüşümde atılım yapmaya hazırlanan Emay Grup, 1561 konutluk Kentplus Kadıköy'ün inşaatına başlamayı planlıyor. 530 Arsa sahibiyle anlaşma sağlanarak hayata geçirilmesi planlanan ve imza aşamasında olan proje 30 dönüm Arazi üzerinde inşa edilecek ve 30 ay içerisinde teslim edilecek.
 
Hilton Kozyatağı Ekim’de açılıyor
Kozyatağı'nda iki kule halinde inşa edilecek olan projesi için de Hilton ile anlaşan Emay Grup, oteli Ekim ayında açmayı planlıyor.

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 05 Mayıs 2013

Okunma sayısı: 2670

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım