Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Emlak Haberleri » 2B'de tapular dağıtılıyor!

2B'de tapular dağıtılıyor!

2B'den yararlanan hak sahiplerine tapuları verilmeye başlandı Orman vasfını yitirmiş arazilerin satışıyla ilgili yürürlüğe giren 2B Yasası'ndan yararlanmak için Osmaniye'de müracaat ederek gerekli işlemlerini yaptıran 2 kişiye tapuları defterdarlık tarafından teslim edildi.
 
Hak sahiplerine makamında tapularını teslim eden Osmaniye Defterdarı Tahir Gök, 6831 Sayılı Orman Kanunu kapsamında, Orman köylerinin kalkındırılması, desteklenmesi ve Hazine adına orman dışına çıkarılan yerlerin satışı ile ilgili kanun çıkarıldığını hatırlattı. Çıkarılan kanuna göre Osmaniye genelinde toplam 5bin 838 adet taşınmazın bulunduğunu belirten Gök, 2B Arazileri için yüzde 88 oranında müracaat yapıldığını ve bunların satış işleminin başladığını söyledi.Hak sahibi vatandaşlara tebligat gönderdiklerini de belirten Defterdar Tahir Gök, ''13 köyümüzde 2B ile ilgili güncelleme çalışmaları devam etmekte. Tebligat yaptığımız vatandaşların tapularını alma süreleri 5 aydır.
 
15.09.2013 tarihinde hak sahiplikleri düşecek. Eğer satın almazlarsa doğrudan satış yoluyla elimizden çıkaracağız. İlimizde toplam 54 milyon 319 bin 564 TL gelir bekliyoruz. İnşallah bu kanun 2B kapsamında vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderecek bir kanun.'' diye konuştu.Tebligat gönderilen ve Devir işlemleri tamamlanan 2B hak sahibi Atike Saçıkara ve Necdet Babaoğlan'a tapuları Osmaniye Defterdarı Tahir Gök tarafından teslim edildi.

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 13 Mayıs 2013

Okunma sayısı: 2543

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım