Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » Rekabet Kurulu İnşaat firmalarına baskın yaptı

Rekabet Kurulu İnşaat firmalarına baskın yaptı

Rekabet Kurulu'ndan Antalya'daki İnşaat Firmalarına Şok Baskın Beton ve çimento fiyatlarında son 45 günde yüzde 60'a varan artış nedeniyle müteahhitlerin bazı inşaat firmalarını fiyat belirledikleri gerekçesiyle şikayet ettiği Rekabet Kurulu, Antalya'da 10 firmaya baskın düzenledi.

Beton ve Çimento fiyatlarında son 45 günde yüzde 60'a varan artış nedeniyle müteahhitlerin bazı İnşaat firmalarını fiyat belirledikleri gerekçesiyle şikayet ettiği Rekabet Kurulu, Antalya'da 10 firmaya baskın düzenledi.

Türkiye Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu ve Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği'nce Rekabet Kurulu Başkanlığı'na yapılan başvuruyla, beton ve Çimento fiyatlarına yönelik Antalya'da beton ve çimento üreticisi 10 firmanın tekel fiyat belirledikleri gerekçesiyle şikayette bulunuldu. Şikayette, son 45 gün içinde 50 kiloluk çimento torba fiyatının 5 liradan 8.5 liraya, betonun metreküp fiyatının da 70 liradan 95 lira + KDV'ye ve vadeler kaldırılmak suretiyle peşin ödemeye dönüştürülmesi üzerine Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği'nce 3 bin üye Müteahhit adına bu durumun bildirilmek zorunda kalındığı kaydedildi.

Şikayet üzerine 14 Mayıs Salı günü Rekabet Kurulu Başkanlığı'ndan bir heyet, Antalya'da sözkonusu 10 firmaya yönelik baskın gerçekleştirildi. Baskında, beton santral ve ofislerinde birçok belgeye el konuldu. Bilgisayarları da incelemeye alınan firmalara tekel fiyat belirlediklerinin tespit edilmesi halinde yüksek cezalar kesileceği dile getirildi.

Rekabet Kurulu Başkanlığı heyeti, sözkonusu iddialara ilişkin Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği yöneticileriyle de görüşmede bulunacak.

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 16 Mayıs 2013

Okunma sayısı: 3138

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım