Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gürültü kirliliği denetimlerine başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gürültü kirliliği denetimlerine başlıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul’da müziğin sesini fazla açan eğlence merkezine 20 bin liraya kadar para cezası verecek...

Turizm sezonun açılmasıyla birlikte gürültü denetimlerine Haziran ayında başlayacak olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 5 dBA ve 7 dBC’lik desibel limitini geçen eğlence merkezlerine çeşitli oranlarda para cezası verecek. Geçen yıl İstanbul Boğazı etrafındaki denetimlerde, eğlence merkezlerine 459 bin 860 lira para cezası verildi. Belediyelerin yaptığı gürültü denetimlerinde ise bu yerlere yaklaşık 1 milyon 145 bin liralık idari yaptırım uygulandı.

Bakanlık, aralarında Ataşehir, Kadıköy, Beykoz, Kartal, Şişli, Beyoğlu, Üsküdar, Kağıthane, Bayrampaşa ve Esenler gibi semtlerin de bulunduğu 20 belediyeye denetim yapma yetkisi verdi.

-Sesi Fazla Açan İşletmeye 20 Bin Lira Ceza
Bakanlık, Çevre Kanunu’nun öngördüğü tedbirleri almayan ve standartlara uymayan eğlence mekanlarına, şantiyelere ve fabrikalara, 20 bin 317 lira para cezası uygulayabilecek. Kanuna göre standartlara aykırı hareket ederek gürültü yaratan konutlarda, bu yıl için cezalar, 674 lira, ulaşım araçları için 2 bin 029 lira, işyerleri ve atölyeler içinse 6 bin 769 lirayı buluyor.

Denetimlerde eğlence yerlerinin arka plan gürültü seviyesinin 5 desibel A’dan ve 7 desibel C’den fazla olan eğlence mekânlarına para cezasının yanı sıra kapatma cezası da verilebilecek.

Kaynak: Emlak Kulisi

Eklenme tarihi: 24 Mayıs 2013

Okunma sayısı: 2944

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım