Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Emlak Haberleri » Konut sektörünün gözdeleri Kayabaşı ve Sancaktepe bölgeleri!

Konut sektörünün gözdeleri Kayabaşı ve Sancaktepe bölgeleri!

TSKB Gayrimenkul Değerleme AŞ Genel Müdürü Maya, "Avrupa yakasında yerleşim alanı olarak gelişecek bölgelerin başında Kayabaşı geliyor" dedi

 Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Gayrimenkul Değerleme AŞ Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, İstanbul'un gayrimenkul sektöründe yeni merkezler edindiğini belirterek, Avrupa yakasında Kayabaşı'nın, Anadolu yakasında ise Sancaktepe'nin gelişecek bölgeler olarak öne çıktığını söyledi.

Gayrimenkul sektöründeki son gelişmeleri değerlendiren Maya, 2013'ün ilk aylarına yavaş başlayan gayrimenkul sektörünün hızla canlandığını belirterek, bunda mütekabiliyet yasası, afet riskli alanların dönüştürülmesi kanunu, yurt dışı piyasalarından gelen olumlu değişiklikler ve konut kredisi faiz oranlarındaki düşüşün etkili olduğunu söyledi.Maya, İstanbul geneli için 2013'ün başından itibaren lansmanı yapılan yeni projelerin Güneşli, Kartal, Seyrantepe, Kağıthane, Sancaktepe, Eyüp, Bayrampaşa ve Kadıköy'de yoğunlaştığını vurgulayarak, yerleşim alanı olarak gelişecek bölgelerin başında Kayabaşı'nın geldiğini kaydetti.Halihazırda inşaat yatırımlarının ve konut gelişiminin başladığı bölgede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın "Yenişehir Projesi"ni hayata geçireceğini anlatan Maya, "Kemerburgaz-Kayabaşı-Başakşehir bölgesini içine alacak şekilde planlan bu bölge içinde yaklaşık 1 milyon 500 bin kişinin yaşaması amaçlanıyor. Planlanan Yenişehir Projesi'nde çekirdeğin 'Kayabaşı' olacağı öngörülüyor. Diğer taraftan bu gelişimi destekleyecek en önemli üst ölçekli yatırım hiç kuşkusuz 3. havaalanıdır. Belirlenen bu yeni yaşam alanının 3. havaalanını da kapsayacağı ve etkileşim bölgesi içinde olacağı yine bakanlık tarafından belirtildi" diye konuştu.Anadolu yakasında ise öne çıkacak bölgelerin yine üst ölçekli ulaşım ve altyapı projeleriyle bağlantılı olarak gelişeceğini belirten Maya, özellikle Sancaktepe'nin 3. Köprü bağlantı yolu ve planlanan hastane projesiyle bu gelişime aday olabilecek bölgelerden biri haline gelme potansiyeline sahip olduğunu kaydetti.

Kaynak: Dünya

Eklenme tarihi: 27 Mayıs 2013

Okunma sayısı: 2588

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım