Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » TOKİ Haberleri » TOKİ stat mimarisinde rekor kırdı.

TOKİ stat mimarisinde rekor kırdı.

Mersin Arena Stadı, Akdeniz Oyunları'na hazır hale getirild

 TOKİ Stat mimarisinde rekor kırdı. Mersin'de aynı anda bin 500 kişi çalışarak 4 ayda yüzde 92'si tamamlanan Mersin Arena Stadı, Akdeniz Oyunları'na hazır hale getirildi. TOKİ Başkanı Karabel, "Mersin Stadı Türkiye için gurur kaynağı oldu" dedi.Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladığı protokol kapsamında inşa ettiği 'Mersin Arena Stadı' 42 yıl aradan sonra 20-30 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacak 17. Akdeniz Olimpiyat Oyunları'na hazır hale geldi. TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, stadın açılışa yetiştirilmesi için yapılan ikmal ihalesi ile 4 ay gibi oldukça kısa bir sürede yüzde 92'sinin tamamlanarak bitirilme aşamasına getirildiğini belirterek; kısa sürede yapılan başarılı çalışmada emeği geçen herkesi kutladı.

25 BİN KAPASİTELİ
TOKİ Başkanı Karabel, Mersin Vali Yardımcısı Ahmet Hikmet Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil ve Akdeniz Arena Stadı yüklenicisi Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ile birlikte Mersin Arena Stadı'nda incelemelerde bulundu. 17. Akdeniz Oyunları'nın açılış töreninin gerçekleştirileceği 25 bin seyirci kapasiteli statta incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Karabel, inşaatı yürüten yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.konuthaberleri.com

YÜZÜMÜZÜ AĞARTACAK
Stadın temiz ve güzel bir işçilikle tamamlanma aşamasına getirildiğine dikkat çeken TOKİ Başkanı Karabel, "Yüzümüzü ağartacak bir çalışma oldu" diye konuştu. Karabel, yüklenici firmanın da çalışmalarını takvime uygun bir şekilde gerçekleştirdiğini ifade etti. Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir de, stadın Akdeniz Oyunları'na yetiştirilmesi amacıyla, inşaatta zaman zaman bin 500 kişi ile 3 vardiya çalışıldığını açıkladı.

18 stat yapılıyor
TOKİ, Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında muhtelif tarihlerde imzaladığı protokoller kapsamında birlikte 18 Stat inşa edecek. Afyonkarahisar, Malatya, Mersin, Sivas, Eskişehir Samsun, Antalya ve Gaziantep illerinde stat inşaatları devam ediyor. Adana, Trabzon, Sakarya, Kocaeli'de inşa edilecek statlar ise ihale aşamasına geldi. Ankara, Diyarbakır, Hatay, Batman, İzmir (iki adet) ve Edirne'de inşa edilecek statlar ise hazırlık aşamasında.

42 yıl aradan sonra Türkiye'de
Akdeniz Oyunları, Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasında dört yılda bir düzenleniyor. Akdeniz Oyunları'nın tamamına katılan Türkiye 1971 yılında VI. Akdeniz Oyunları'na İzmir'de ev sahipliği yapmıştı. Bundan önceki 16. Akdeniz Oyunları 23 ülkeden 3 bin 458 sporcunun katılımı ile 2009 yılında İtalya'nın Pescara kentinde düzenlenmişti. Atletizm, basketbol, bisiklet, boks, cimnastik, eskrim, futbol, güreş, halter, hentbol, judo, masa tenisi, tenis, yelken, yüzme ve voleybol bütün Akdeniz Oyunları'nın programında yer alan spor dalları arasında bulunuyor.Kaynak:Borsagündem.com

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 27 Mayıs 2013

Okunma sayısı: 2396

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım