Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Emlak Haberleri » 2B beklentileri karşılamadı

2B beklentileri karşılamadı

Kentsel dönüşümün finansmanı için yeni yollar arayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çapraz finansman modelini hayata geçiriyor

2-B'den beklediğini bulamayan Bakanlık, finansmanın kolaylaştırılması için değer artışının yüksek ve düşük olduğu alanlar arasında çapraz finansmana imkan sağlayacak yeni bir sistem oluşturacak. Bakanlık, kanun kapsamında verilen yetkiler çerçevesinde belirlenecek riskli alanlarda kamu kaynaklarının rasyonel kullanımı amacıyla projelerin önemine ve aciliyetine göre öncelikleri belirleyecek yatırımları buna göre planlayacak.

HAZİNE'DEN DESTEK
2-B uygulamalarından beklediği geliri elde edemeyen bakanlık, 6.5 milyon konutun yenileneceği kentsel dönüşümde yeni gelir artırıcı düzenlemeler yapmayı hedefliyor. Bu kapsamda Dönüşüm projelerinin finansmanında yeni finansal araçlar geliştirilecek. İlk olarak kamu özel ortaklığı modelinin süreç içinde uygulanabilirliği araştırılacak.

 bankalar tarafından kullandırılan kredilere sağlanacak Faiz desteği konusunda Hazine Müsteşarlığı'nca yapılan yasal düzenleme sonrasında verilecek Faiz desteğinin etkinleştirilmesine ve yeterli kaynak bulunması da masadaki seçenekler arasında bulunuyor. Temel Konut sahipliği için uzun vadeli Konut Finansman sisteminin etkinliği artırılacak. Altyapısı hazır Arsa üretimi hızlandırılacak.

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 19 Haziran 2013

Okunma sayısı: 2509

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım