Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » İnşaat yasağına uymadı!

İnşaat yasağına uymadı!

Cennet'teki inşaata komşular isyan bayrağını çekti!

Bodrum'da turizmi olumsuz etkilememesi için konulan İnşaat yasağına rağmen Cennet Koyu'nda bir villanın önünde çalışan dev iş makineleri vatandaşı isyan ettirdi. villa inşaatının Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğan Yayın Holding Başkanvekili Mehmet Ali Yalçındağ'a ait olduğu ortaya çıktı.

Bodrum Kaymakamlığı tarafından turizm sezonunun olumsuz etkilenmemesi amacıyla 15 Mayıs'ta başlatılan İnşaat yasağı kararları Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğan Yayın Holding Başkanvekili Mehmet Ali Yalçındağ tarafından çiğnendi. Cennet Koyu'nda Astaş Holding tarafından yapımı devam eden lüks Rezidans ve villaların hemen önündeki Mehmet Ali Yalçındağ'a ait iki katlı villanın etrafında 3 adet iş makinesi çalışmalarını akşam saatlerine kadar ara vermeden sürdürdü. Yalçındağ'a ait villanın yakınlarında bulunan diğer inşaatlarda ise iş makinelerinin bulunmaması ve herhangi bir çalışmanın olmaması ise gözlerden kaçmadı. İnşaat çalışmaları sırasında çevreye yayılan gürültü ise huzurlu bir tatil için Cennet Koyu'nu tercih eden tatilcilerin büyük tepkisine yol açtı. Turizm sezonunda, inşaat yasaklarının başlangıç ve bitiş tarihleri, belediyeler, kaymakamlıklar ve ilgili kurumlar tarafından oluşturulan bir komisyon tarafından belirleniyor. Yasağa rağmen inşaat faaliyetinde bulunan firma ya da şahıslara, 180 TL para cezası uygulanıyor. Cezaya rağmen inşaat faaliyetinin sürmesi halinde verilecek ceza Belediye Encümeni tarafından belirleniyor.

"İNCELEME YAPARIZ"
Göltürkbükü Belediye Başkanı Halil İbrahim Kaynar, turizm sezonunda alınan kararlar doğrultusunda inşaat çalışmalarının yasak olduğunu belirterek, "Bu anlamda büyük iş makinelerinin çalışmasına, sezon boyunca görüntü ve çevre kirliliği oluşturacak çalışmalara izin verilmiyor. Sadece küçük çaplı bahçe düzenleme, Temizleme gibi çalışmalara müdahale edilmiyor. Ekiplerimizi göndererek burada inceleme yaparız. Eğer böyle bir durum varsa gereği yapılır" dedi.

YASAK NELERİ KAPSIYOR?
15 Mayıs-15 Ekim tarihleri arasında uygulanan inşaat yasakları; Konaklama tesislerine, turist hareketlerinin yoğun olduğu plaj, cadde, park, Alışveriş Merkezi, eğlence yerleri ile benzeri yerlere yakın yerleşim alanları ile sadece yakın çevresinde Konaklama yapılan inşaatlarda ve gerekli görülen mahallerde görüntü, çirkin görünüm, çevreyi kirletme gibi olumsuz etkisi olan ağır nakliyat, iş makineleri, inşaat ve hafriyatı kapsıyor.

Kaynak: Habertürk

Eklenme tarihi: 23 Haziran 2013

Okunma sayısı: 3579

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım