Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » TOKİ Haberleri » TOKİ'yi Komyapı yapacak!

TOKİ'yi Komyapı yapacak!

Yapılan ihalede Sarayönü'nde ki 283 adet konut, 1'er adet cami ve ticaret merkezi ile Ladik'de ki 259 adet konut ve 1 adet ticaret merkezi inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işini 32 milyon 460 bin TL'lik teklifle Komyapı A.Ş. firması aldı.

Sarayönü'nde yapılacak 283 dairelik 2.Etap Toplu Konutlar ve Ladik'te yapılacak 259 toplu konutlarla ilgili 28 Mayıs 2013 tarihinde yapılan ihalenin ayrıntıları belli oldu.

Ladik ve Sarayönü'nde yapılacak toplam 542 dairenin yapım ihalesini Kombassan Holdinge bağlı Komyapı Hazır Beton İnşaat Taahhüt Prefabrik A.Ş firması 32 milyon 460 bin TL ile aldı.

Yapılan ihaleye herhangi bir itiraz gelmemesi halinde 1-7 Temmuz tarihleri arasında ihaleyi kazanan firma ile Toplu Konut İdaresi arasında sözleşme imzalanacak. Sözleşmenin imzalanmasının arından konutların yapımına başlanacak.

TOKİ tarafından Sarayönü'ne ikinci etap toplu konutların yapılması için çalışma başlatan ve bu konuda uzun uğraşlar veren AK Parti Sarayönü İlçe Başkanı Nafiz Solak, gelişmeler hakkında bilgi verdi.

İhale sürecinin tamamlanmasına çok az bir süre kaldığını belirten Nafiz Solak; "TOKİ konutları ile ilgili çıkan bazı aksaklıklar, imar tadilatı vs. gibi bütün sorunlar ortadan kalkarak 28 Mayıs tarihinde inşaatın ihalesi yapıldı. Komyapı firmasına ihale edilen işte ihale sürecine herhangi bir itirazın olmaması durumunda 1-7 Temmuz tarihlerinde sözleşme imzalanarak yer teslimi yapılacak. Artık sadece resmi prosedürlerin tamamlanmasını bekliyoruz.

Sözleşmenin imzalanmasının ardından inşallah Temmuz ayı içerisinde şantiyesi kurularak ilk kazma vurulacak ve uzun zamandır sabırsızlanan üyelerinde yüreklerine su serpilecektir.

Şu anda fiyatlarla ilgili kesin birşey söylemek doğru değil ancak ihale edilen tutara göre konutların çok uygun şartlarda ve daha kısa sürede teslim edileceğini düşünüyoruz" dedi.

Sarayönü'ne 283 yeni daire
Ak Parti Sarayönü İlçe başkanı Nafiz Solak ve Kaymakamlık tarafından yürütülen çalışmalarla 2. etap konutlar için talepler toplandı ve 283 Konut projesi hazırlandı. Proje 72 adet 3+1, 211 adet 2+1 sosyal konut, 150 kişilik küçük bir Cami ve ticarethane mevcut olup konutlar zemin+5 katlı ve asansörlüdür.

Ladik'e 259 konut
Ladik Kasabası'nda Karataş Mevkii'ne yapılacak TOKİ Konutları için Ladik Belediyesi tarafından 160 küçük Daire 76 büyük Daire olmak üzere toplam 236 talep toplandı. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'na teslim proje ile Ladik'e 259 konut yapılması sağlanacak.

Kaynak: saraymedya.com

Eklenme tarihi: 24 Haziran 2013

Okunma sayısı: 2754

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım