Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » İnşaat firmalarından yaz atağı

İnşaat firmalarından yaz atağı

Güneşin yüzünü göstermesi inşaat firmalarının satışlarına yansıdı. Sıcak havayı fırsata çeviren müteahhitler hafta sonu mangal partisiyle komşuluk ilişkilerini geliştirip ev satışlaını hızlandırdı

İnşaat firmaları yaz aylarını fırsata çevirmek için atağa kalktı. Hemen her satış ofisinde özellikle haftasonu partileri dikkat çekmeye başladı. Satış ofisi temsilcileri güneşin yüzünü gösterdiği bu günlerde mangal partilerinin hızlandığını söyledi.

Düzenlenen mangal partileri ev satın alan kişilerin komşularıyla kaynaşmasına da olanak sağlıyor. Üstelik her ev satın alan partiye bir yakınını getiriyor. Satış temsilcileri misafir olarak gelen 10 kişiden birinin genelde ev aldığını dile getiriyor.

Banka temsilcileri de partite
Mangal ve haftasonu partileri durgun geçen son iki haftanın açığını kapatmak için de iyi bir alternatif olarak düşünülüyor. Özellikle geniş bahçe ve peyzası bulunan projelerde bu tür partilerin projede yaşarken de mümkün olabileceği konut alıcısına gösteriliyor. İstanbul'a yakın yazlık evlerde de hareketlilik olduğu gözleniyor.

Bu tür haftasonu partilerinin vazgeçilmez konukları arasında bankacılar da yer alıyor. Ev satın almak isteyen kişilerle mangal başında faiz ve vade alternatifleri uzun uzadıya konuşuluyor. Ev fiyatları 90 bin liradan başlıyor ve lokasyon, proje özellikleri ve daire tip ve büyüklüklerine göre 3 milyon liraya kadar çıkıyor.

Ülke sınırlarını aştı
İnşaat firmaları Türkiye dışında da mangal partileri düzenliyor. 1990 yılından bu yana pek çok konut projesine imza attıklarını dile getiren Enyap İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Mavuzer, Bursa Garden Life ve Beylikdüzü Blue Residence projeleri için yurtdışı fuar ve tanıtım turlarında mangal partileri verdiklerini söyledi.

Suudi Arabistanlı yatırımcılardan projeye yoğun ilgi olduğunu belirten Mavuzer,  katıldıkları yurtdışı fuarda Kuveytli bakanlardan, Türkiye büyükelçisine varıncaya kadar pek çok ziyaretçinin geldiğini ve Türkiye'nin tanıtımı adına katılan değerden dolayı memnun olduklarını söyledi.

Yeni projeler de tanıtılıyor
Bu tür partilerde şirketlerin inşa edeceği yeni projeler de alıcıya aktarılıyor. Uran Holding Haziran ayında düzenlediği mangal partisinde Ankara Yenimahalle'de inşa edeceği Royal Plus konutlarını alıcılarla buluşturdu.

Toplam 192 konuttan oluşan Royal Plus Konutları'nda sıcak su ihtiyacının 4'te 1'i güneş kollektörleri ile sağlanırken, lavabolardan alınan atık su temizlendikten sonra rezervuarlarda kullanılacak. Toplanan yağmur suları, belli filtrelemelerden geçirildikten sonra bahçe sulamasında kullanılacak.

İlk teslimler başladı
Paralel Yapı ve Sinpaş Yapı ortaklığıyla Gaziantep'te inşa edilen Antepia'nın 614 konutluk Safir Mahallesi'nde ev teslimleri başladı. Toplamda 3 bin 470 konutun yer aldığı,  560 bin metrekarelik alanın yüzde 85'i yeşil alan olan Antepia'da yeşilin ve gölün dinginliğinde huzur dolu bir yaşam başlayacak. Proje 75 bin metrekarelik Türkiye'nin en büyük biyolojik göletine sahip.

Projede 117 metrekare ile 608 metrekare arasında değişen farklı büyüklüklerde daire bulunuyor. Bütün etaplar tamamlandığında yaklaşık 15 bin kişinin yaşayacağı Antepia projesinin diğer etapları Yakut ve Zümrüt Mahallelerinde kalan son 120 dairenin satışları hızla devam ediyor. Fiyatlar 262 bin 700 lira ile 1 milyon 909 bin 200 lira arasında değişiyor.

Daireler için banka kredili ve şirket bünyesinde özel ödeme koşulları yer alıyor. 55 ay sıfır faiz avantajının yanı sıra, Antepialı olmak isteyenlere yüzde 60 banka kredili, yüzde 10 peşinat ve yüzde 30 ara ödeme fırsatı sunuluyor.

Özel sektör ve kamu aynı binada
Özyurt A.Ş'nin Esenyurt Belediyesi ile kat karşılığı modeliyle hayata geçirdiği City Center'de dairelerin yüzde 45'i satıldı. Mayıs ayında lansmanı yapılan projede metrekare fiyatı 1750 dolardan başlıyor.

200 bin metrekare inşaat alanına sahip proje bünyesinde hükümet konağı, belediye binası, ilçe emniyet binası, rezidans, ofis blokları ve alışveriş merkezi yer alıyor. Özyurt A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Özyurt, Esenyurt'ta inşasına devam ettikleri proje için yurtdışından da talep aldıklarını belirtti.

170 milyonluk yatırım
Arsa hariç 170 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen City Center'da 1+1,2+1 ve 3+1'lerden oluşan büyüklüğü 80 ve 180 metrekare arasında değişen 250 rezidans daire ve 175 adet ofis yer alıyor. Projede 64 bin metrekare kapalı alanda 130 mağaza da bulunuyor. Haziran ayı sonuna kadar lansmana özel, 0 peşinat ve 36 aya kadar vade farksız eşit taksitli satış yapılıyor.  Teslim tarihi ise 2014 sonu olarak veriliyor.

Bahçe katlarına ilgi yoğun
Turyapı tarafından Sarıyer'de inşa edilen Foresta Sarıyer'de en çok bahçe katı talebi arttı. İnsanların yeşile basmak ve yeşilin içinde nefes almak istediğini belirten Turyapı Yönetim Kurulu Üyesi Atakan Turpçu, "Bu nedenle tüm projelerimizde bahçe kullanımlı daireler hızla tükeniyor. Her gelen alıcı önce bahçe katını soruyor" dedi.

Her büyüklükte daire
İstanbullulara yemyeşil ve konforlu bir hayat sunduklarını ifade eden Turpcu, daha önce satışa çıkardıkları dairelerin tükendiğini, satışa yeni çıkardıkları bahçe katlarının ise yoğun ilgi gördüğünü belirtiyor. Foresta Sarıyer'de yer alan konutlar Çınar, Sedir, Defne, Ardıç ve Ladin adlarını taşıyor. Daire tiplerinde ise tercih edilen yaşam tarzına göre stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri bulunuyor. Proje karayolu, demiryolu ve deniz yolu üzerinde yer alıyor. Fiyatlar ise 300 bin lira ile 490 bin lira arasında değişiyor.

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 26 Haziran 2013

Okunma sayısı: 3028

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım