Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » İstanbul'un her yeri metro ağları ile örülüyor!

İstanbul'un her yeri metro ağları ile örülüyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım alanındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bugün de Esenler – Otogar – Bağcılar – Mahmutbey – Olimpiyatköy - Başakşehir Metro Hattı'nın açılışı yapıldı...

Bağcılar Meydanı’nda coşkulu bir kalabalıkla gerçekleştirilen açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın yanı sıra Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Mutlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, çevre ilçe belediye başkanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Kadir Topbaş, bir dönem Bağcılar’da İlçe Başkanlığı yaptığını hatırlatarak, “O dönemde seçim çalışmaları yaparken çizmeler bagajda gezerdik. Sokaklar çamur deryasıydı” dedi. Şimdi ise Bağcılar’ın İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri haline geldiğini ifade ederek, “O yıllarda Bağcılar’da bir metro istasyonu olacak deseler inanır mıydınız?  Hatta Bağcılar’ın metroların kesişme noktası olacağı söylenseydi kim inanırdı? Biz söylemedik. Biz yaptık” diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da belediye Başkanı olduğu belediyecilik vizyonunu devam ettirdiklerinin altını çizen Başkan Topbaş, “Sayın Başbakanımıza huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Kendilerinin çizdiği vizyonla gece gündüz demeden örnek bir belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Topbaş şöyle devam etti: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak toplamda yaptığımız yatırımlar toplamı 60 Milyar. Şehirlerin en önemli sorunu ulaşım olduğu için yatırımlarımızın en büyük bölümünü yani 25 Milyarı’nı ulaşıma ayırdık. Önümüze koyduğumuz hedef gereği 2016 yılına vardığımızda metro hatlarımızı kullanan insanların sayısı 7 milyonu bulacak. 2019’da geldiğimizde de bu rakam 11 milyon olacak. Yer altını adeta demir ağlarla ördüğümüz bir şehri ortaya çıkarmaktayız. Başbakanımızın bize direktif olarak verdiği insan, zaman, para yönetimi anlayışıyla hareket etmekteyiz. İç borçlanmamız yok denecek kadar az. Borçlanma kapasitemizin 100’de 38’indeyiz. Borçlarımızı ancak gelirimizin 100’de 2 buçuğuyla ödeyebilmekteyiz. Bu kadar dengeli, bütçesini 100’de 98 oranında realize eden örnek bir belediyeyiz."

Metro Ücretlerinde Yeni Düzenleme
Metronun çevreye zararlı olmayan bir ulaşım sistemi olduğunu belirten Başkan Topbaş, “Metro medeniyet demektir. Metro ekonomi demektir. Yani insanımızın zamanını çok daha doğru kullanabilmesi demektir. Yani insanımızın istediği yere daha az ücret ödeyerek gitmesi demektir” diye konuştu. Başkan Topbaş konuşmasına şöyle devam etti: “Yaptığımız son toplantıda bir karar aldık. Biliyorsunuz çok aktarma yapan vatandaşımız daha çok ödeme yapmak zorunda kalıyordu. İşte bu durumu daha aşağı çekecek bir düzenlemeye gideceğiz. İstiyoruz ki insanımız metroyu daha çok kullansın ama çok bedel ödemesin. Bir şehrin medeniyet ölçüsü o şehirdeki insanların toplu taşımayı kullanma oranına bağlıdır. İşte bizler bu oranı yükseltmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İstanbul’un her noktasına her yere metro için çalışıyoruz.”Etiketler:
Kadir Topbaş metro açılışı,istanbuldaki metro açılışı,başbakan erdoğan kadir topbaş açılış,istanbulun her yerindeki metrolar,istanbuldaki metrolar,başakşehir otogar matro açılışı,istanbul büyükşehir belediyesi metro açılışı,metro yatırımları istanbul,istanbula yapılacak yeni metro hatları

Kaynak: http://emlakkulisi.com/istanbulun-her-yerine-metro-geliyor/177462

Eklenme tarihi: 09 Temmuz 2013

Okunma sayısı: 2978

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım