Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Kentsel dönüşüm yattı, alt yapı havada kaldı!

Kentsel dönüşüm yattı, alt yapı havada kaldı!

Bursa'da kentsel dönüşüm bekleyen mahallede dönüşüm ertelenince, imarı olmayan çok sayıda sokağın alt yapı sorunu da havada kaldı. Mahallede imar sorunu çözülmediği için çok sayıda sokağa hizmet gidemiyor.

 Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı Arabayatağı Mahallesi muhtarı Ahmet Çelik, Bursada Bugün'e yaptığı açıklamada, "Mahallemiz 130 yıllık bir mahalle. 1893 yılında Artvin'den göç eden vatandaşlarımız tarafından kuruldu. O günden bu güne sürekli göç alan bir mahalle.

30 bin nüfusa sahibiz. Büyük mahallenin büyük sorunları oluyor. Kentsel Dönüşüm, alt Yapı, kaçak yapılaşma, İmar affı gibi büyük sorunlarımız çözülmeyi bekliyor" dedi.

EN BÜYÜK SIKINTI İMAR SORUNU

Mahallenin en büyük sıkıntısının imarlı olmadığı için alt Yapı sorunu olduğunu ifade eden Çelik, "Mahallemizdeki bazı imarlı sokaklarımızda bir sıkıntı yok. Ancak, İmar sorunu olan sokaklarımızda Kanalizasyon, alt yapı, elektrik ve su hizmetleri alamıyoruz" şeklinde konuştu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 5 YIL SONRA GELECEK

Yıldırım Belediye Başkanı'nın Kentsel Dönüşüm için 7 mahalleden başlanacağı yönündeki açıklamalarını hatırlatan Ahmet Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü;

"Belediye Başkanımız Özgen Keskin, 7 mahalleden kentsel dönüşümün başlaması için çok uğraştı. Hacivat, Arabayatağı, Ulus, Yavuzselim, Mevlana, Çınarönü ve Şirinevler gibi mahallelerimiz kentsel dönüşümü bekliyordu. Ancak bu çok büyük bir proje olduğu için 'sadece bir mahalleden başlayalım' dediler. Mevlana Mahallesi'nden başlayacak olan kentsel dönüşümde, Arabayatağı'na 5 yıl bir süre sonra gelinecek"

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE İMAR HİZMETİ ENGELLEDİ

Mahallenin hizmet alamamasındaki en büyük nedenin kentsel dönüşüm olduğuna dikkat çeken Çelik, "Mahallemiz hizmeti kentsel dönüşüm ve imar sorunu nedeniyle alamıyordu. kentsel dönüşüm projesi ertelendiği için Büyükşehir ve Yıldırım Belediyesi'nden yarım kalan projeleri ve imar sorununu çözmelerini istiyorum.

Büyükşehir Belediyesi'nin Yeşil Cami'de yarım kalan mahalle meydanı yapma çalışmaları vardı. Vatandaşlarımız caminin çevresinde namaz kılamıyorlar. Cenaze namazlarında vatandaş camiye sığmadığı için caddeyi trafiğe kapatıyoruz. Bu hizmetin de biran önce yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.

3 MAHALLENİN HİZMET ALDIĞI PAZARYERİNİN ÜSTÜ KAPATILMALI

Pazaryerinin üzerinin kapatılması konusunda Yıldırım Belediyesi'nin projesi olduğunu hatırlatan muhtar Çelik, "Muhtarlığımızın altındaki pazaryeri yaklaşık bin pazar esnafını barındırıyor. Ulus, Çınarönü ve Vakıf mahalleleri de bu pazaryerinden istifade ediyor. Pazaryerinin üzerinin biran önce kapatılmasını ve haftalık pazar sayısının 2 güne çıkarılmasını talep ediyoruz" dedi.

 

Kaynak: Emlak Lobisi

Eklenme tarihi: 12 Temmuz 2013

Okunma sayısı: 3055

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım