Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Emlak Haberleri » Esenyurt ve Beylikdüzü'ndeki stüdyo daireler yok satıyor!

Esenyurt ve Beylikdüzü'ndeki stüdyo daireler yok satıyor!

"Kentsel Dönüşüm" kapsamında yeni yürürlüğe giren uygulamalarda stüdyo daire yapımı kaldırılacak. Bu haberle birlikte stüdyo dairelere talep arttı. Ucuz stüdyo dairelerin bulunduğu Beylikdüzü ve Esenyurt bölgesinde fiyatların artması bekleniyor..

Kolay alınıp kolay satılması, oturmadaki maliyeti az olması nedeniyle konut projelerinde önemli bir yer tutan stüdyo dairelere ilgi devam ediyor, ikinci ellerde 40 bin TL'ye kadar bulunabilen stüdyo daireler, yeni projelerde 120 bin TL'yi geçebiliyor. 'Türk aile yapışma uygun değil' diyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı stüdyo daire kavramına son verdi, ancak bu açıklama mevcut stüdyoların fiyatlarını yükselteceğe benziyor.

İstanbul'da ucuz konutlar Yeni uygulamalarda stüdyolar, yerini 1+1 dairelere bırakacağa benziyor. Özellikle bekarlar, yeni evliler ve yalnız yaşayan yaşlıların tercih ettiği stüdyo dairelerin semtlere göre, hangi fiyat aralıkları ile öne çıktığını araştıran emlakgüncel.com'dan Mehmet Canıtatlı'ya göre en ucuz stüdyolar İstanbul Esenyurt ve Beylikdüzü bölgesinde bulunuyor.

Projelerdeki stüdyo daire fiyatları şöyle sıralanıyor:

Gül İstanbul Evleri (Esenyurt): îki bloktan meydana gelen projede stüdyo tipi dairelerin yam sıra 1+1 ve 2+1 tipi daireler yer ahyor. Aka Yapı projesinde 1+0 tipi dairelerin fiyatı 60 bin liradan başlıyor.

Tuğba Residence (Esenyurt): Makrom Yapı imzasıyla Esenyurt'ta inşa edilen projedeki stüdyo dairelerin fiyatı 40 bin lira düzeyinde. Yeterli sayıda ve oranda sosyal donatısı olan projeden konut sahibi olmak isteyenler en az yüzde 25 peşinatı ödemek zorundalar.

Fly Butik (Beylikdüzü): Uçarlar Yapı imzasıyla inşa edilen projedeki stüdyo dairelerin fiyatı yine 40 bin lira düzeyinde. îki bloklu projeden daire sahibi olmak isteyenler belli oranlarda peşinat yatırarak satış sözleşmesini imzalayabiliyor. Projenin teslim tarihi yıl olarak 2015.

Terrace Mix (Esenyurt - Haramidere): İnanlar İnşaat'ın en ucuz projesi olarak nitelendirilen Terrace Mix'teki stüdyo dairelerin fiyatı 77 bin liradan başlıyor. Yatırımcısına bir yılda yüzde 50 kazandıran projede farklı tiplerde toplam 945 konut yer alıyor. 2014 yılının son yansında teslim edilecek Terrace Mix'te ticari alanlar da ilgi çekiyor.

Evora İstanbul (Tuzla): Teknik Yapı Evora İstanbul daire tipleri stüdyo, 1+1 - 4+1 olarak planlandı.

Etap etap teslim edilecek projede fiyatlar 100 bin liradan başlıyor.

Maximoon (Esenyurt): Yalçıntepe Group tarafından Esenyurt'ta inşa edilen Maximoon projesinde plan tadilatının ardından satışlar yeniden hız kazandı. Projedeki stüdyo daireler 112 bin liradan alıcı buluyor.

Kaynak: Sözcü

Eklenme tarihi: 14 Eylül 2013

Okunma sayısı: 3183

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım