Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Başbakan beğenmedi projede değişikliğe gidiliyor!

Başbakan beğenmedi projede değişikliğe gidiliyor!

Başbakan beğenmeyince revizyona gidildi, 10 bin kişilik cami Selçuklu mimarisine göre yapılacak...

Malatya'da yapılması planlanan 10 bin kişilik camiyle ilgili kendisine bilgi verilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın projeyi beğenmediğini belirtmesi üzerine, projede revizyona gidilmesi kararlaştırıldı. Cami Selçuklu mimarisine göre inşa edilecek.
 
PROJEDE REVİZYON
Başbakan Erdoğan, Malatya'da yapılması planlanan 10 bin kişilik Cami projesini beğenmedi. Konuyla ilgili açıklama, Caminin yapımını üstlenen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk'tan geldi. Kavuk, Başbakan Erdoğan'ın kendisine sunulan projeyi beğenmediğini bunun üzerine projede revizyona gidilmesinin kararlaştırıldığını söyledi. Kavuk, Başbakan Erdoğan'ın Malatya programı kapsamında kentteki sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldiğini anımsatarak, burada bir kişinin, "Malatya mitingini gerçekleştireceğiniz alanda bir hayırsever tarafından cami yaptırılacak. Eğer cami yapılırsa o alan daralacak. O caminin oraya yapılmasına müsaade etmeyin" talebini ilettiğini söyledi.
 
"AYAKLARIM YERDEN KESİLİR"
2 yıldır çalıştıkları projenin yeriyle ilgili Başbakan Erdoğan'ın şunları söylediğini ifade etti: "Yer hususunda bir şey diyemem, inceleyeceğim ama cami deyince ben bir şey diyemem, ayaklarım yerden kesilir. Miting alanına gideceğim, orada da görmüş olacağım"
 
"YER KONUSUNDA MUHALEFETİ OLMADI"
Başbakan Erdoğan'ın tekrar bilgi istediğini belirten Kavuk, "Yer üzerinde bir muhalefeti olmadı. Biz sözlerinden, 'Malatya adına, olması iyi olur. Zaten merkezde cami olması lazım' manasını anladık. Sadece mimaride bazı önerileri oldu. Allah nasip ederse yeniden çizimlerle farklı bir konseptle bir sunumu sayın Başbakanımızdan bir randevu alarak kendisine arz edeceğiz. Başbakanımızın projeyi değerlendirmeye alması bizi mutlu ediyor. Belki bilmediklerimiz olabilir" şeklinde konuştu.
 
Kavuk, "Öneri yine manendir, bilerektir. Onu da değerlendireceğiz. Tabii memleketimizin Başbakanı. Bu kadar, memlekete emeği var. Önerileri dinlemek, değerlendirmek, anlaşmak bizi mutlu eder" dedi.
 
10 BİN KİŞİLİK CAMİ
Kavuk projeyle ilgili de şu bilgileri verdi:
 
- Cami 6 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek. Kapalı alanı 4 bin metrekare olacak.
 
- Bin 100 küsur kişi kadın mahfili var. Kadınlar abdest alma yerlerinden camiye asansörle çıkacak. Engelliler ve yaşlılar için camiye uygun rampa ve yollar yapıldı.
 
- ('Cami 10 milyon dolara mal olacak' haberleriyle ilgili) Parasını deşifre etmek beni mutlu etmiyor ancak cami, kubbesine yerleştirilecek güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini üretecek. Isısı yaz kış 16 derece olacak, yerden ısıtmalı olacak.
 
- Kapalı alanında 6 bin, avlusunda da 4 bin kişi namazlarını eda edebilecek.

Kaynak: Haberler.com

Eklenme tarihi: 25 Eylül 2013

Okunma sayısı: 2510

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım