Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Marmaray projesi deprem testini geçti!

Marmaray projesi deprem testini geçti!

Açılışına bir ay kalan Marmaray'ın tünel inşaatını gerçekleştiren Japon TAISEI firmasının Tasarım Bölümü Genel Müdür Vekili Masahiko Tsuchiya, projenin depreme dayanıklılığının çok yüksek seviyede olduğunu vurguladı...

Tsuchiya, Marmaray'ın 7.5 büyüklüğünde bir depreme dayanacak şekilde tasarlandığım, öte yandan, yaptıkları testlerle tünelin daha şiddetli sarsıntılara da dayanabileceğini gördüklerini kaydetti. TAISEI firmasının Başkan Yardımcısı Satoru Ogata da, projeyle hem Türk halkının 150 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürmekten hem de bölge ülkelerine örnek olacak bir işe imza atmaktan gurur duyduklarını söyledi.
Ogata, İstanbul'un en büyük sıkıntılarından biri olan trafik probleminin çözümüne katkı sağlayacak olan Marmaray'm, Türk halkının günlük yaşamını da kolaylaştıracağım belirtti. Projenin Türk ekonomisine yapacağı katkının yamnda, Türkiye'de inşaat mühendisliği alanının ve inşaat sektörünün ilerlemesi anlamında da faydalı olacağını vurgulayan Ogata, şöyle konuştu: "Marmaray, bölgedeki ülkelere de mükemmel bir iş yapabileceğimizi ispatladı. Japon ve Türk inşaat sektörleri, yapımı son derece zor bir tüneli birlikte ve başarılı bir şekilde inşa etmeyi başardı. Bu iş, Japonya'nın yerel sanayilerle başarılı bir ortaklık yapabileceğini gösteren bir örnek olacak."


Kaynak: Türkiye Gazetesi

Eklenme tarihi: 30 Eylül 2013

Okunma sayısı: 3214

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım