Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Metrobüs metroya mı dönüşüyor, Kadir Topbaş bu konuda ne dedi?

Metrobüs metroya mı dönüşüyor, Kadir Topbaş bu konuda ne dedi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 2014 Yılı Bütçesi’ni sunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Artık Metrobüs’ün metroya dönüşmesi gerekiyor, metrobüs hattımızın altından metro hattı gidecek şekilde düzenleme yapıyoruz" dedi...

“Tüm meclis üyelerinin gururla ifade edebilecekleri bir iş olan entegre bir ulaşım sistemi kurduk” diyen Başkan Topbaş, bu sayede tüm ulaşım istemlerinin birbirine bağladıklarını söyledi.

Toplu taşımada tek bilet sistemine geçtiklerini ve Metrobüs hattını 50 Km’ye çıkardıkları bilgisini veren Başkan Topbaş konuşmasına şöyle devam etti: “Evet Metrobüs’le alakalı yoğunluk yönünde eleştiriler var. Evet kabul ediyoruz. Artık Metrobüs’ün metroya dönüşmesi gerekiyor. Bu Metrobüs hattımızın altından metro hattı gidecek şekilde düzenle yaptığımızı ifade etmek istiyorum. Metrobüs’le Beylikdüzü-Söğütlüçeşme arasını 83 dakikaya indirdik. Eskiden birkaç saatte ancak gidebilirdi.  Raylı sistem ağını yaklaşık 3 kat geliştirdik. 44 kilometrelik hattı 114 kilometreye çıkardık.”

Başkan Topbaş Raylı Sistem Video’su hazırladıklarında bir takım eleştiriler aldıklarını hatırlatarak şu açıklamayı yaptı: “Bizler o tanıtım videosunda raylı sistemler derken biz tüm ray üzerinde olan ulaşım sistemlerini kastettik. İstanbul’da devraldığımız 45 km raylı sistemde sadece 8 km. metro pşmasına rağmen biz 45 km olarak kabul ettik. Yani İstanbul’daki tüm raylı sistemi biz metro olarak kabul ettik.”

Sözümüzün eriyiz
Yerin altında 24 saat esaslı çalışıp alın teri döken çalışanlarımız var diyen Başkan Topbaş, “Bu çalışanlarımız bizim geleceğimizi hazırlıyor. Onlar bir tarih yazıyor. Göreve geldiğimiz de 400 bin civarı insanımız raylı sistem kullanırken yıl sonuna geldiğimizde bu sayı 2 milyonlara ulaşacak. Bu sayı 2016 yılında 7 milyon olacak. 2019’da ise 11 milyon olacak. Vatandaşa ne dediysek alnımızın akıyla karşılarına çıktık. Çünkü dediğimiz sözü yerde bırakmadık.” diye konuştu.

Kaynak: İBB

Eklenme tarihi: 19 Kasım 2013

Okunma sayısı: 2508

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım