Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Emlak Haberleri » Emlak 2013 Fuarı’nda konutlar kapış kapış gitti!

Emlak 2013 Fuarı’nda konutlar kapış kapış gitti!

Emlak 2013 Fuarı’ na, Suudi Arabistanlı yatırımcılar damgasını vurdu. Fuarda 500 milyon dolarlık alım bekleniyor. Yatırımcılar, köprü ve kanal projelerine komşu arsalara da bakacak...

CNR Holding kuruluşu Sine Fuarcılık tarafından düzenlenen CNR Emlak 2013 Fuarı dün başladı. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ‘Körfez Ülkeleri Gayrimenkul Yatırım ve İş Geliştirme Konferansı’nın ikincisine ağırlıklı Suudi Arabistan’dan gelen yatırımcılar katıldı. Bin Ladin, Al Amuodi gibi Suudi Arabistan’ın büyük grupları, fuarda görüşmeler yaptı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Körfez Konferansı’nda 120 milyon dolarlık alım yapan yatırımcıların, bu yıl 500 milyon doların üzerinde yatırım yapması bekleniyor. Yatırımcılar, bugün İstanbul’daki 3. Köprü, Kanal İstanbul gibi önemli alt yapı projelerine yakın yerlerde arsa turuna çıkıyor. Eğitim, sağlık, turizm ve gayrimenkul alanlarında hizmet sunan Suudi Daleel Group ile ortaklaşa ‘Körfez Ülkeleri Gayrimenkul Yatırım ve İş Geliştirme Konferansı’nın düzenlenmesi, fuarda Suudi yatırımcıların ağırlık kazanmasını sağladı. Daleel Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mohammed Yahya Müferrah, projelerin büyük fırsatlar sunduğunu belirtti. Proje Geliştirme Müdürü Ali Kemal Karahoda da, “Konferansta geçen yıl 120 milyon dolarlık alım yapılmıştı. Bu yıl bunun 500 milyon dolara çıkmasını hedefliyoruz. Geçen yıl 400 yatırımcı konferansa katılırken, bu yıl içinde Arabistan’ın en zengin ailelerinin de olduğu binin üzerinde yatırımcı yer alıyor. Yatırımcılar İstanbul’da Kanal İstanbul, 3. Köprü gibi projelere yakın lokasyonlarla ilgileniyor. Bir de İstanbul’un yeni gelişen bölgelerini inceliyorlar. İstanbul dışında ise Yalova, Sapanca ve Trabzon tercih ediliyor” diye konuştu. Karahoda, yakın zamanda Türk müteahhitler ile ortak proje açıklayacaklarını da ifade etti. Fuara katılan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, diğer fuarların aksine sıcak satış yapıldığını dile getirdi. Fuarda Suudi Arabistanlıların yanında İranlıların da ev aldığını belirten Demir, yerli yatırımcıların fuarda olmadığına dikkat çekti.

Kazlıçeşme’ye yabancı ilgisi
EMLAK Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Fransa, Dubai ve Almanya’da düzenlenen fuarlarla aynı düzeye gelmeliyiz” dedi. Emlak Konut açısından 2013 yılının hedeflerinin üzerinde geçtiğini söyleyen Kurum, 24 Aralık’ta ihaleye çıkacak Zeytinburnu Kazlıçeşme’deki 111 dönümlük arazisine yabancılardan da ilgi olabileceğini söyledi.

Kralın eşine ev sattı
AĞAOĞLU Şirketler Grubu, fuarın ilk saatlerinde My World Europe, Maslak 1453 ve Bakırköy 46 projelerinden 60 dairenin ön satışını gerçekleştirdi. İstanbul Finans Merkezi ve Maslak 1453 projelerinden toplam 4 kule için toplu talep aldıklarını ifade eden Ağaoğlu Uluslararası Yatırımlar Koordinatörü Halil İbrahim Demirhan, “4 kule için 400 milyon dolarlık teklif verdik. İmzaları atmak üzereyiz” dedi. Demirhan, geçtiğimiz günlerde katıldıkları Kuveyt Fuarı’nda da Kuveyt Kralı’nın eşine Maslak 1453 projelerinden 4 milyon dolar değerinde iki daire satışı yaptıklarını söyledi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu  ise, yabancı yatırımcıların ilgisinin devamı için güvenin önemli olduğunu ifade etti.

Fuara kimler katıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOKİ, Emlak Konut GYO ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü desteğinde gerçekleştirilen fuara Tema İstanbul, Avrupa Konutları (Artaş), Ağaoğlu, Bak Yapı, Soyak, Metropol İstanbul, Vadi İstanbul, İstanbul Loft, Gölmahal, Referans İstanbul, GüneşliPark, Nissa Residence, Koru Florya, Haliç Panorama, West Wall Villas, Evim Kadıköy, Elit Grand Palace/Elik Perla Palece, Bulvar İstanbul Evleri, Westside İstanbul gibi projeler katıldı.

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

Eklenme tarihi: 06 Aralık 2013

Okunma sayısı: 2501

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım