Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Tanap'ta inşaat için geri sayım başladı!

Tanap'ta inşaat için geri sayım başladı!

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nde (TANAP) inşaat için geri sayım başladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, pazartesi günü itibariyle Bakanlar Kurulu'nda TANAP'la ilgili kamulaştırılma kararlarının imzaya açıldığını bildirdi...

HAZAR doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşıyacak olan Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nde (TANAP) inşaat için geri sayım başladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, pazartesi günü itibariyle Bakanlar Kurulu'nda TANAP'la ilgili kamulaştırılma kararlarının imzaya açıldığını bildirdi. Yıldız, TANAP'ın Türkiye üzerinden geçmesine izin veren yapının aynı zamanda İran doğal gazının geçişine de izin verdiğine dikkat çekti. Bu projelerin birbirinin rakibi gibi görünse de yakın ve orta vadede birbirini tamamlayacağını ifade etti.

Bakan Yıldız, Erbil ve Bağdat arasındaki görüşme trafiğinin anımsatılması üzerine, "Çok dalgalı bir görüşme trafiği var. Bir komite oluşturuldu Bağdat ile Erbil arasında. Komitenin haftalık demeçlerinin değiştiğini görüyoruz. Biz de izliyoruz ama top onlarda. Bağdat ve Erbil'in bir uzlaşı noktası yakalanması gerektiğine inanıyoruz" dedi. Yıldız, "Umudunuz var mı" sorusuna, "Umudum var" yanıtını verdi. Taner Yıldız, Ceyhan'da şu anda biriken petrolün 650-700 bin varile ulaştığını, henüz bir satış gerçekleşmediğini bildirdi.

Kaynak: Vatan Gazetesi

Eklenme tarihi: 27 Şubat 2014

Okunma sayısı: 2757

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım