Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Firma/Marka Haberleri » En büyük teşvik belgesi 1 milyar 26 milyon dolarla Eriç Enerji’ye verildi!

En büyük teşvik belgesi 1 milyar 26 milyon dolarla Eriç Enerji’ye verildi!

Şubatta 5 milyar 629 milyon dolarlık yatırım öngören 249 projeye yatırım teşvik belgesi verildi. Şubatta en büyük teşvik belgesi 1 milyar 26 milyon dolarla, Erzincan’a HES projesi yapacak Eriç Enerji’ye verildi...

Bu dönemde 6 şirketin sunduğu projelerin yatırım tutarı, toplam teşviklerin yüzde 63’ünü oluşturdu. Şubatta en büyük teşvik belgesi 1 milyar 26 milyon dolarla, Erzincan’a HES projesi yapacak Eriç Enerji’ye verildi. Ekonomi Bakanlığı verilerine göre, şubatta özellikle enerji sektörüne yapılan dev yatırımlar dikkat çekti. Yılın ikinci ayında 5 milyar 696 milyon dolarlık yatırım öngören 249 proje için yatırım teşvik belgesi düzenlendi. Toplam 6 bin 869 k işinin istihdamının öngörüldüğü projelerde yatırımların gerçekleştirilebilmesi için 1 milyar 129 milyon dolarlık ithal makine teçhizat kullanılacak. Şubat ayının tek kalemdeki en büyük yatırımı 1 milyar 26 milyon TL ile Eriç Enerji’den geldi. Şirket, Erzincan’daki yatırımı çerçevesinde 297.6 MW'lik HES kuracak. Şubatın ikinci büyük teşvikli yatırımı yine enerji sektöründen. Çetin Enerji, Siirt’te HES projesini gerçekleştirmek için 766 milyon dolarlık teşvik belgesi aldı.

Koçak Farma, Tekirdağ'da biyoteknolojik ilaç üretecek

Bu dönemin üçüncü büyük yatırımı ise ilaç sanayiinden geldi. Koçak Farma’nın Tekirdağ’da biyoteknolojik ilaç üretimi için 684 milyon liralık projesi yatırım teşvik belgesine bağlandı. Brisa Aksaray’da binek araç lastiği üretimi için 495 milyon liralık, Armamaj Kahramanmaraş’ta doğalgaz dağıtım altyapı hizmetleri için 481 milyon liralık teşvik belgesi alırken, Altıntepe Madencilik de Ordu’da altın- gümüş istihracı yatırımı için 162 milyon liralık teşvik belgesi aldı.

Kaynak: Dünya

Eklenme tarihi: 25 Nisan 2014

Okunma sayısı: 2583

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım