Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » Hedef İnşaatta da Ar-Ge ve İnovasyon...

Hedef İnşaatta da Ar-Ge ve İnovasyon...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, inşaat sektörünün Türkiye'nin en önemli sektörlerinden birisi olduğunu belirterek, "Türkiye'de dünya ile rekabet eden teknolojik değeri yüksek yapı malzemelerini üretmek istiyoruz" dedi.

Bakan Işık, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "37. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul" u ziyaret etti.

Işık, stantları gezerek, yetkililerden sergilenen yeni ürünler hakkında bilgi aldı.

Ziyaretin sonunda fuarla ilgili görüşlerini aktaran Işık, Türkiye için inşaat sektörünün büyük önem taşıdığını belirterek, inşaat sektöründeki yeni gelişmelerin takip edilmesinin hem kalite hem de maliyet açısından oldukça faydalı olduğunu söyledi.

Işık, gelecek dönemde kentsel dönüşümün Türkiye'nin en önemli gündem maddesi olacağını bilen bir bakanlık olarak, inşaat sektöründe yerli ve teknolojik üretimin artırılmasını önemsediklerini söyledi.

Bu noktada firmalarla çok geniş kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Işık, "Türkiye'de dünya ile rekabet eden teknolojik değeri yüksek yapı malzemelerini üretmek istiyoruz. Türkiye, böylece bölgesinde güçlü bir merkez olma konumunu artırarak devam ettirebilsin. İnşaat bizim en önemli sektörlerimizden birisi. O yüzden bugün firmalarımızı ziyaret ettik. Buradaki firmaların Ar-Ge ve inovasyon bazlı üretim yaptıklarında dünyada çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyoruz. Yapılan Ar-Ge çalışmalarının ürüne dönüşmesini görmekten büyük mutluluk duyduk" değerlendirmesinde bulundu.

Işık, dünyadaki rekabetin giderek büyüdüğüne işaret ederek, "Ar-Ge ve inovasyona dayalı üretim yapan firmaların gücü Türkiye'nin gücü anlamına geliyor. Türkiye genç nüfusa sahip, sürekli büyüyen ve gelişen bir ülke. Bu büyümenin bölgeye de çok büyük katkısı var" dedi.

Kaynak: Sabah Gazetesi

Eklenme tarihi: 09 Mayıs 2014

Okunma sayısı: 2726

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım