Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » TOKİ Haberleri » TOKİ İstanbul'da büfe, dükkan ve konutu kaç TL'den satıyor?

TOKİ İstanbul'da büfe, dükkan ve konutu kaç TL'den satıyor?

TOKİ açık artırma satışları ile Kayabaşı 21. Bölge’de büfe, Bahçeşehir’de dükkan ve Tuzla’da konut satıyor. Kayabaşı 21. Bölge’deki büfenin fiyatı nedir? TOKİ Bahçeşehir’deki dükkan kaç TL’den satılıyor? Tuzla 3. Etap’taki konutun fiyatı ne kadar?

TOKİ, Başakşehir Kayabaşı 21. Bölge’de yer alan bir adet (1) dükkan (büfe) ile Bahçeşehir’de bir adet (1) dükkan ve Tuzla 3. Etap’ta bir adet (1) konutu 29 Mayıs 2014 Perşembe günü saat 14:00’de açık artırma yoluyla satışa çıkarıyor.

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satılacak 144 adet işyeri ile 36 adet konut olmak üzere toplam 180 adet taşınmaz arasında yer alan İstanbul'da büfe, dükkan ve konut satışı TURYAP tarafından düzenlenen açık artırma ile gerçekleşecek. 

Kayabaşı 21. Bölge’de satılık büfenin fiyatı!
TOKİ Başakşehir Kayabaşı 21. Bölge’de satılık bir (1) adet dükkan (büfe), 505 Ada 7 Parsel üzerinde bulunuyor. Zemin katta yer alan ve bağımsız bölüm numarası 1 olan dükkan, 43,67 metrekare büyüklüğünde… TOKİ Kayaşehir 21. Bölge’deki satılık büfenin vadeli muammen bedeli, 676 bin TL olarak belirlendi.

Bahçeşehir’de satılık dükkanın fiyatı!
TOKİ tarafından satışa çıkarılan Bahçeşehir’deki bir (1) dükkan ise 172 Ada 1 Parsel üzerindeki AP-17A3 Blok’ta yer alıyor. Zemin katta yer alan ve bağımsız bölüm numarası 14 olan dükkan 254,95 metrekare büyüklüğünde… TOKİ Bahçeşehir’deki satılık dükkanın vadeli muammen bedeli, 450 bin TL olarak açıklandı.

Tuzla 3. Etap’taki satılık konutun fiyatı!
TOKİ tarafından açık artırmayla satılacak konut, Tuzla 3. Etap’ta bulunuyor. Tuzla 3. Etap C-4 Blok’ta 8’inci katta bulunan ve 33 bağımsız bölüm numaralı 3+1 konut 111,18 metrekare büyüklüğünde. Tuzla 3. Etap’ta satılık konutun vadeli muammen bedeli, 181 bin 229 TL…

Açık artırma ve satış nasıl yapılacak?
TOKİ tarafından yapılan açıklama şöyle; “İdaremiz mülkiyetinde bulunan 144 adet işyeri ile 36 adet konut olmak üzere toplam 180 adet taşınmaz, 29 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Açık Artırma (teklif alma) ile satışa sunulmuştur.

Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş.&Talya Gayrimenkul Değ. Ve Dan. A.Ş. Ortaklığı tarafından yerine getirilecektir.

Açık Artırmaya ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankalar tarafından yetkilendirilmiş şubeler aracılığı ve Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş.&Talya Gayrimenkul Değ. Ve Dan. A.Ş. Ortaklığı ile kabul edilecektir. Bununla birlikte, teklif alma sonrası Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatma işlemleri yine anılan Bankalar tarafından belirlenecek Temerküz Şubeler aracılığı ile yürütülecektir. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde müzayedenin yapılacağı salon önlerinde kurulacak stantlarda ve Banka şubelerinde başvuru kabul edilecektir.”

Başvuru sırasında neler gerekecek?
- Fotoğraflı nüfus cüzdanı,
- Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,
- Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;
- muhammen bedeli 20.000.- (Yüzbin) TL ye kadar olanlar için 2.000.- (Beşbin) TL,
- muhammen bedeli 100.000.- (Yüzbin) TL ye kadar olanlar için 5.000.- (Beşbin) TL,
- muhammen bedeli 100.000.- (Yüzbin) TL ile 200.000.- (İkiyüzbin) TL arasında olanlar için 10.000.- (Onbin) TL,
- muhammen bedeli 200.001.- (İkiyüzbinbir) TL ve üstünde olan taşınmazlar için 50.000.- (Ellibin) TL katılım teminatı ödemek zorundadırlar.
- Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,
- Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri.  (Alıcılar başvuru sırasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi”ni imzalayacaklardır.)

Ödeme koşulları!
- Taşınmazlar, Açık Artırmada yalnızca vadeli olarak satışa sunulacaktır. İstanbul Bahçeşehir Projesi’nde yer alan işyerleri %10 peşin 120 ay, Bursa Nilüfer Kayapa, Çorum Merkez, Gaziantep Islahiye Değirmencik, Giresun Alucra, Kahramanmaraş Afşin, Kahramanmaraş Türkoğlu, Malatya Merkez Beydağı, Tokat Merkez Dedeli, Trabzon Bahçecik 2.Etap, Trabzon Merkez Zağnos Vadisi, Yozgat Boğazlıyan, Yozgat Merkez 2.Bölge Projelerinde yer alan işyerleri %10 peşin 240 ay, Adana Kozan, Adana Seyhan Şambayadı, Adana Merkez Yüreğir Dsi, Adana Yüreğir Akkuyu 2.Etap, Adıyaman Merkez, Ankara Güdül, Ankara Kuzey Kent Girişi 4. Ve 11.Etap, Ankara Pursaklar Karacaören, Ankara Sincan Yenikent, Ankara Şereflikoçhisar, Balıkesir Bandırma Kayacık, Balıkesir Sındırgı Çavdaroğlu, Bitlis Merkez Beşminare, Burdur Bucak, Bursa Gürsu, Bursa Kestel, Bursa Orhangazi 3.Etap, Çankırı Çerkeş, Diyarbakır Bismil, Diyarbakır Silvan 2.Etap, Erzincan Üzümlü, Gaziantep Islahiye Türkbahçe, Gaziantep Merkez Beylerbeyi, Hatay Dörtyol, Iğdır Tuzluca, İstanbul Küçükçekmece Kayabaşı 21.Bölge, İzmir Torbalı, Kırıkkale Balışeyh, Kırşehir Merkez, Kocaeli Bekirpaşa, Kocaeli Mutlukent, Kocaeli Yahyakaptan, Mersin Silifke Taşucu, Osmaniye Yaveriye, Samsun Havza 2.Etap, Sivas Merkez Çayboyu, Sivas Suşehri, Şanlıurfa Birecik, Şanlıurfa Merkez Akabe 6.Etap, Trabzon Yomra ve Zonguldak Ereğli Projelerinde yer alan işyerleri %15 peşin 120 ay, Konut Projeleri %25 peşin 120 ay vade seçenekleri vadeli olarak satılacaktır.

- Taşınmazlar mevcut durumu ile satışa sunulmuş olup, alıcılar taşınmazı görmüş, beğenmiş ve kabul etmiş sayılacaktır. İdarece bu taşınmazlarda herhangi bir tadilat ve onarım yapılmayacaktır.

- Muhammen bedeller bütün projeler için KDV hariç olarak belirlenmiş olup, vadeli işyeri satışlarında Gayrimenkul Satış Sözleşmesinde belirtilen satış bedeli ve teslim tarihine kadar gerçekleşen dönem artışları toplamı üzerinden hesaplanan tutar esas alınarak 3065 sayılı yasa kapsamında geçerli KDV oranı üzerinden hesaplanan Katma Değer Vergisi tutarı, taşınmazın (işyeri/konut) tesliminden sonraki vadelere yayılarak tahsil edilecek, ayrıca vade sonuna kadar altı aylık artış dönemlerinin başında borç bakiyesine uygulanan artış tutarı üzerinden hesaplanan KDV tutarı kalan vadelere yayılarak, peşin işyeri satışları ile konutların satışlarında ise projenin teslimi aşamasında peşin olarak tahsil edilecektir.

- Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalama aşamasında sözleşmeye ilişkin (tek nüsha) damga vergisi ile vb. giderler alıcı tarafından ödenecektir.

- Vadeli İşyeri/konut satışlarında taksit borç bakiyesi, vade süresince her altı ayda bir (Ocak ve Temmuz), teslim ve artış oranı bilgilerini içeren tabloda yer alan artış oranları uygulanarak hesaplanır ve alıcı tarafından ödenir. İlk taksit ödeme tarihi sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, söz konusu satışlar ile ilgili ilk artış uygulaması Temmuz 2014 tarihinde realize edilecektir.

- Vadeli satışlarda belirlenen peşinat oranları asgari oranlar olup, dileyen alıcılar kredilendirilen borç bakiyelerini düşürebilmek amacıyla satış tarihinde ek peşinat ödemesi hakkına sahiptir.

- Satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetleri Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş.&Talya Gayrimenkul Değ. Ve Dan. A.Ş. Ortaklığı tarafından yerine getirilecektir. Bu çerçevede, satış işlemlerinde, Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin imzalanması esnasında, alıcı adayının, Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş.&Talya Gayrimenkul Değ. Ve Dan. A.Ş. Ortaklığı’nın KDV Hariç satış bedeli üzerinden alınan %1,24 (yüzdebirvirgülyirmidört) + KDV (%1,24 komisyon bedelinin %18’i) oranındaki komisyon bedelini yatırması gerekmektedir.

- Ayrıca, sözleşmeden doğan Banka Komisyonu alıcıya aittir. 

Satış takvimi!
Başvuru alınması (Başvuru bedelinin yatırılması): 14 Mayıs 2014 – 29 Mayıs 2014
Açık artırma: 29 Mayıs 2014
Alıcı olamayanların teminatlarının iade işlemleri: 05 Haziran 2014
Sözleşmelerin imzalanması: İhale onayından sonra ayrıca bildirilecektir.
29 Mayıs 2014 tarihinde de (açık artırma gününde) T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Turyap Yapı Sanayi Ve Ticaret A.Ş.&Talya Gayrimenkul Değ. Ve Dan. A.Ş. Ortaklığı aracılığı ile başvuru yapmak imkan dahilindedir.


Açık artırma yeri ve saati!
Yer: Şişli Plaza,Ofis Blokları E- Blok,Turyap Müzayede Salonu, Şişli/ İSTANBUL, naklen canlı bağlantı TOKİ Salonu Bilkent / ANKARA ve İnternet bağlantıları Saat: 14:00
Tel: 444 2 780
Web: www.turyap.com.tr
     www.toki.gov.tr

 

 

TOKİ tarafından satışa çıkarılan dükkan, büfe ve konutların tam listesi için tıklayın!

Kaynak: Emlakkulisi

Eklenme tarihi: 22 Mayıs 2014

Okunma sayısı: 3018

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım