Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » Çimento sektörüne yıkıcı fiyat incelemesi!

Çimento sektörüne yıkıcı fiyat incelemesi!

Rekabet Kurumu'ndan edinilen bilgilere göre, hem çimento hem hazır beton sektörü 'yıkıcı fiyat' iddiası başta olmak üzere rekabet uzmanları tarafından piyasa fiyatının piyasa dışında belirlenmesi ve hakim durumun kötüye kullanılması incelenecek...

TÜRKİYE ekonomisinin lokomotifi inşaatın önemli ayaklarından biri olan çimento sektörüne yönelik kapsamlı rekabet incelemesi başlatıldı. Rekabet Kurumu'ndan edinilen bilgilere göre, hem çimento hem hazır beton sektörü 'yıkıcı fiyat' iddiası başta olmak üzere rekabet uzmanları tarafından piyasa fiyatının piyasa dışında belirlenmesi ve hakim durumun kötüye kullanılması açısından detaylı analize tabi tutulacak, sektörde ciddi rekabetçi endişelerin bulunduğu belirtildi.

Uzmanlar, Kurul tarafından verilen cezaların caydırıcılık boyutunun incelenmesi gerektiğine dikkat çekti. Çimento üreticisi teşebbüslere yapılan yerinde incelemeler ve verilen idari para cezalarına rağmen sektöre yönelik şikayet sayısında azalma görülmüyor. Söz konusu şikayetler artarak devam ediyor.

Fiyat artışları gündemde Şikayetlerde temel olarak 2013 yılı ve sonrasında oluşan yüksek düzeylerdeki fiyat artışlarına dikkat çekiliyor. Bölge ve müşteri paylaşımı yapıldığı, mal vermenin reddi ve yıkıcı IIyatlama olarak nitelendirilebilecek uygulamaların varlığı iddialar arasında yer alıyor.

Kaynak: Star Gazetesi

Eklenme tarihi: 29 Mayıs 2014

Okunma sayısı: 2573

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım