Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » TOKİ Haberleri » TOKİ Tarafından Yapılan, Hastanenin Atık Suyu Sokağa Akıyor!

TOKİ Tarafından Yapılan, Hastanenin Atık Suyu Sokağa Akıyor!

Mersin'in Silifke İlçesi'nde 13 ay önce hizmete giren Silifke Devlet Hastanesi'nin bulunduğu Taşucu Mahallesi'nde kanalizasyon şebekesi bulunmadığı için hastaneye yapılan 200 tonluk atık su arıtma deposu yetersiz kalınca çevreye pis su akıyor.

DHA'nın haberine göre, TOKİ tarafından yapılan ve Anamur, Bozyazı, Gülnar, Mut ilçelerine de hizmet veren 220 yatak kapasiteli hastanede, 200 tonluk arıtma deposu kapasiteyi aşınca arıtılan su önce sulama kanallarına verildi. Daha sonra sağlıksız olduğu düşüncesi ile kanallara verilmekten vazgeçilen atık su, belediye vidanjörlerine çektirilmeye başlandı. Vidanjörlerin de yetersiz kaldığı durumlarda bu kez de yayaların, araçların ve çocukların sıklıkla kullandığı yola bırakılmaya başlandı. Haftada birkaç kez gerçekleşen bu olay çevrede pis koku ve sağlık sorunu ortaya çıkarttı. Hastaneye gelen hasta ve yakınları ile çevrede yaşayanlar atık suyunun ciddi sağlık sorununa yol açacağını belirterek çözüm bulunmasını istedi.

Konuya çare üretmeye çalışan hastane yetkililerinin ise Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne başvuruda bulunduğu, Mersin Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekiplerinin ilçeye gelerek inceleme yapacağını bildirdiği kaydedildi. Silifke Kaymakamlığı'nın ise ilgili kurumlar yazı yazıp konu ile ilgili idari soruşturma başlattığı bildirildi.

Kaynak: http://www.yapi.com.tr/Haberler/hastanenin-atik-suyu-sokaga-akiyor_121614.html

Eklenme tarihi: 21 Haziran 2014

Okunma sayısı: 2476

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım