Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Dünyadan Haberler » Dubai’de gayrimenkul fiyatları 5 yıl aradan sonra düşme tehditi altında!

Dubai’de gayrimenkul fiyatları 5 yıl aradan sonra düşme tehditi altında!

Dubai’nin gösterge borsa endeksi neredeyse bütün hisselerde görülen kayıplarla dün yüzde 8.15 düştü. Endeksin Ağustos’tan bu yana görülen en büyük günlük düşüşü kaydetme yolunda olduğu görüldü.

Kayıplarda inşaat şirketi Arabtec  ve gayrimenkul alanındaki diğer bazı şirketlerin hisselerinde görülen düşüşler etkili olurken, Arabtec’teki kayıp yüzde 9.8’i buldu. Arabtec üç seanstır taban fiyata geriliyor.  Arabtec, CEO Hasan Ismaik’in geçen hafta görevden ayrılmasının ardından şirkettte işten çıkarmalar yapıldığına dair haberleri kısmen kabul etmişti. Arabtec’teki kayıplar neredeyse tüm piyasayı tedirgin etti.  Bölgede bir kez kez daha gayrimenkul fiyatlarının gerilemesinden endişe ediliyor.

Anahtarları bırakıp ülkeyi terk ettiler
2009’da dünyayı kasıp kavuran mortgage krizinden en çok etkilenen bölge Dubai olmuştu. Dubai’de emlak fiyatları, aşırı balon olduğu iddiası ile ortalama yüzde 32 düşmüştü. Mortgage kredisi ile ev alan yabancılar evlerinin anahtarını havaalanında kiralık araçların içinde bırakıp ülkeyi terketmişti.

Kaynak: Vatan

Eklenme tarihi: 25 Haziran 2014

Okunma sayısı: 2286

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım