Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Maltepe'de kentsel dönüşüme 5 şart!

Maltepe'de kentsel dönüşüme 5 şart!

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, kentsel dönüşüm kriterlerini, ada bazında kentsel dönüşüm, evlerin çatılarına yağmur suyu paneller ve güneş panelleri, binalara otopark zorunluluğu ve yer altı çöp konteynerleri olarak açıkladı.

İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe'de kentsel dönüşüm için 5 kriter belirlediklerini kaydederek, "Ada bazında kentsel dönüşüm yapmak istiyoruz" dedi.

"Mahalle Buluşmaları" toplantısında, Maltepe'nin en önemli sorunlarından biri olan kentsel dönüşüm konusu hakkında bilgi veren Kılıç, şöyle devam etti: "Vatandaşlarımızın fikri şu. Cebimden bir kuruş çıkmasın, evim yapılsın. Böyle bir şey yok arkadaşlar. Eğer siz böyle yaparsanız, müteahhit de gelir yüzde 50 en az pay ister. Emsaller yükselir. 5 daire yapılacaksa, 10 daire yapılır, nüfus artar ve Maltepe bunu kaldırmaz.

Bizim kentsel dönüşümde temel anlayışımız beş kriterden oluşuyor. Birincisi, ada bazında kentsel dönüşüm yapmak istiyoruz. İkincisi evlerin çatılarına yağmur suyu biriktirecek paneller kurmayı düşünüyoruz. Üçüncüsü çatılara güneş panelleri kurmak istiyoruz. Dördüncüsü ve en önemlisi binalara otopark zorunluluğu getiriyoruz, sonuncusuysa artık çöplerimizi yer altına alıyoruz.

Kaynak: Tünaydın

Eklenme tarihi: 01 Ekim 2014

Okunma sayısı: 2305

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım