Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Bursa 45bin kişilik stadyumu yeni sezona hazır!

Bursa 45bin kişilik stadyumu yeni sezona hazır!

Bursa’ da yaptırılan 45 bin kişilik yeni stadyum tamamlanma aşamasına geldi. Çatı kaplaması süren ve koltuk dizaynları netleştirilen stadyumun yeni sezona hazır hale geleceği bildirildi...

Bursa’da yaptırılan yeni stadyum tamamlanma aşamasına geldi. Çatı kaplaması süren ve koltuk dizaynları netleştirilen stadyumun yeni sezona hazır hale geleceği bildirildi.

Bursa’da inşa edilen 45 bin kişilik yeni stadyumda açık ve kapalı tribünlerde kullanılacak koltuk şekilleri belirlendi. UEFA’nın son kriterlerine uygun olarak inşa edilen ve tamamlandığında dünyanın sayılı stadyumları arasına girecek olan stadyumda, çatı kaplamaları da son aşamaya girdi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin yeni sembolü olacak en önemli anıtsal yapılandan biri olan stadyumdaki çalışmaların yeni sezona kadar tamamlanacağını belirtti.

Stadyumda çalışmalar hızla devam ediyor
Dünyanın tüm önemli stadyumlarının incelendiğini ve en ayrıcalıklı projenin Bursa’ya kazandırıldığını vurgulayan Başkan Altepe, “Bursa’da 185 bin metrekarelik alana kurulan stadyumumuz artık hızla gelişiyor. Tüm ince işleri ve çatısıyla birlikte hızlı şekilde yol alıyoruz. Bir yandan koltukların imalatı yapılırken diğer yandan çatı inşaatı tamamlanıyor. Dış yüzeydeki dayanıklı teflon kaplama işlemleri sürüyor. Stadyumun diğer parçaları da önümüzdeki günlerde yavaş yavaş monte edilmeye başlanacak. Stadyum, yeni sezonda karşılaşmalara hazır hale getirilecek” dedi.

Kaynak: TOKİ Haber

Eklenme tarihi: 09 Ekim 2014

Okunma sayısı: 2236

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım