Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » Binalarda su yalıtımına yeni düzenlemeler geliyor!

Binalarda su yalıtımına yeni düzenlemeler geliyor!

14 Ekim 2014 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve sektör temsilcilerinin katılımı ile bir toplantı düzenlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla binalarda su yalıtımına ilişkin yeni teknik düzenlemeler getiriliyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sağlıklı, güvenli, yaşanabilir ve sürdürülebilir yapılar inşa etmek için yapısal önlemler almaya devam ediyor.

Binalarda su yalıtım uygulamalarına yönelik gelişmelerin ve mevcut uygulamaların tartışılması ile mevzuat altyapısının güçlendirilmesi amacıyla “Su Yalıtımı Konferansı - Uygulamalar, Gelişmeler ve Mevzuat Geliştirme” konulu düzenlenen etkinlik çok önemli bir başlangıç oluşturuyor.

Başlatılan çalışmaların ikinci aşaması olan -Su Yalıtımı- konusunda 14 Ekim 2014 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve sektör temsilcilerinin katılımı ile bir toplantı düzenlendi. Toplantıda sektörün ihtiyaçlarının yanı sıra yapılacak teknik düzenlemeden etkilenecek tasarım firmaları, malzeme üreticileri, müteahhit ve yapı denetim firmaları açısından beklentiler ele alınarak bir yol haritası hazırlandı.

Çevre Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı doğrultusunda binalarda su yalıtımı uygulamalarının esaslarını belirleyen bir yönetmelik hazırlanacak. Binalarda su yalıtımı konusunda kamuoyu ve sektör bilinçlendirilecek; doğru projelendirme, malzeme seçimi ve doğru uygulamanın yapılması ve denetlenebilmesi de sağlanacak.

Kaynak: http://emlakkulisi.com/binalarda-su-yalitimina-yeni-duzenlemeler-geliyor/297918

Eklenme tarihi: 15 Ekim 2014

Okunma sayısı: 2675

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım