Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Sektörel Haberler » İdris Güllüce yapı denetim firmalarını uyardı: Sizinle uğraşırız!

İdris Güllüce yapı denetim firmalarını uyardı: Sizinle uğraşırız!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm temel atma töreninde, "Biz de yapı denetim firmalarını denetliyoruz. İyi denetim yapmayan firmalarla uğraşacağımızı buradan haber vereyim" dedi.

Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm temel atma törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, yapı denetim firmalarını uyardı. Bazı yapı denetim firmaları ile ilgili çok ciddi şikâyet aldıklarını söyleyen Güllüce “Biz de yapı denetim firmalarını denetliyoruz. İyi denetim yapmayan firmalarla uğraşacağımızı buradan haber vereyim. Şu sebepten bu sebepten işim aksadı dersen, biz de şu sebepten bu sebepten sen bu işi yapamazsın deriz" dedi.

Eskiden çok kalitesiz beton yapıldığını vurgulayan Güllüce sonraları kurulan beton santralleri ile beton yapım tekniklerinin iyileştirildiğini belirtti. Ancak son altı ayda yaptıkları denetimlerde betonlarda sıkıntı olduğunu tespit ettiklerini vurgulayan İdris Güllüce, “Ancak son altı ayda yapılan denetimlerimizde şunu gördük ki betonlarda da biraz sıkıntı var. Beton santrallerine, inşaat firmalarına ve yapı denetimlerine biz genelge gönderdik. Maliyetleri çok büyük olan cezalarla muhatap olunabilir. Beton denetimini çok ciddi şekilde yapacağız, yaptıracağız. Hem müteahhit arkadaşlara, hem beton üreten firmalara, hem yapı denetim firmalarına söylüyorum. Beton denetimini çok ciddi yapınız. Hiç belli olmaz gecenin bir saatinde bizim bakanlığımızın bir personeli gelir beton numunesi alır. Söylediği betonla sattığı beton, söylediği betonla döktüğü beton aynı mı değil mi diye bakarız" dedi.

İdris Güllüce daha sonra Gaziosmanpaşa Fevzi Çakmak Mahallesindeki 588 konutluk kentsel dönüşüm projesinin temelini attı.
Arama Kelimeleri
İdris Güllüce yapı denetim firmalarını uyardı mı,İdris Güllüce yapı denetim firmalarına ne dedi,İdris Güllüce betonda sıkıntı var dedi mi,İdris Güllüce beton sıkıntısı,İdris Güllüce yapı denetim uyarısı,İdris Güllüce Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm temel atma töreni,Gaziosmanpaşa İdris Güllüce açıklaması

Kaynak: Emlakkulisi

Eklenme tarihi: 07 Kasım 2014

Okunma sayısı: 2671

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım