Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün ayakları 188 metreye kadar yükseldi!

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün ayakları 188 metreye kadar yükseldi!

İstanbul ve İzmir arasında ulaşımın süresini 3,5 saate düşürecek "İstanbul-Bursa-İzmir Otoyol Projesi" kapsamında inşa edilen İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nün ayakları 188 metreye kadar yükseldi.

İstanbul-Bursa-İzmir (İzmit Körfez Geçişi ve Bağlantı Yolları Dahil) Otoyolu Yap-İşlet-Devret Projesi kapsamında 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu olmak üzere 433 kilometre uzunluğundaki projenin yapımı hızla ilerliyor.

Yalova'nın Altınova ilçesi Tavşanlı belde Belediye Başkanı Kadri Çiçek ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yalova Şubesi yöneticileri, projenin bazı bölümlerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, projenin yapımında 5 bin 454 personel ve bin 277 iş makinesi çalışıyor.  İstanbul  -Bursa-İzmir Otoyol Projesi'nin öncelikli açılması planlanan 77 kilometrelik (Gebze-Orhangazi-Bursa) kesiminde 11 ana şantiye merkezinde çalışma yürütülüyor.

Proje kapsamında yapılan İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü, 252 metre kule yüksekliği, bin 550 metre orta açıklığı ve 2 bin 682 metre uzunluğuyla dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4'üncü sırada yer alacak.

İnşaatta gelinen aşamada, 40 metresi deniz altında, 188 metresi ise deniz seviyesinin üzerinde yükselen köprü kulelerinin yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: AA

Eklenme tarihi: 13 Kasım 2014

Okunma sayısı: 2508

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım