Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Firma/Marka Haberleri » Kayaalp Architects'in Projelendirdiği K2 Business Park Açılıyor!

Kayaalp Architects'in Projelendirdiği K2 Business Park Açılıyor!

K2 Business Park KAYAALParchitects 'in iç mekan tasarımını ve mimari uygulama projesini, tüm onay projelerini ve koordinasyonunu gerçekleştirdiği Moskova'da yer alan bir ofis kompleksidir. Geçtiğimiz günlerde ilk aşamasının yapımı tamamlanan binanın açılış töreni gerçekleştirildi. Moskova'da emlak ve gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarından olan Storm Properties'in yatırımı olan proje hem iç mekan tasarımı hem de mimarisi ile dikkat çekiyor.

Proje 7 katlı 4 adet özdeş ofis binasının bir aks üzerinde sıralanmasıyla düzenlenmiş bir vaziyet planına sahiptir. Ofis kompleksi 12 hektarlık yeşil alanın ortasına konumlanmış olup 66.000 m2 inşaat alanına sahiptir ve arazide bina yoğunluğu oldukça azdır.

http://emlakkulisi.com/resim/tamboyut/NjI3NTU2Mz-k2-business-parki-kayaalparchitects-projelendirdi.jpg
Moskova'da Kaluzhsky Karayolu üzerinde iş merkezileri ve konut komplekslerinin bulunduğu hızla büyüyen ve gelişen bölgede yer alır. Moskova kent merkezine ve havaalanına oldukça kolay ulaşılabilinen bir lokasyonda konumlanmıştır. K2 modern bir ofis kompleksi olarak bir kampüs gibi tasarlanmış içerisinde çalışanların ve kampüse gelen ziyaretçilerin tüm ihtiyaçları düşünülmüş ve binanın iç mekan fonksiyonları buna göre tasarlanmıştır. Kantinler, kafeler, mağazalar, konferans salonları, bankalar, park yerleri ve spor fasilitelerinin hepsi aynı kampüste toplanmış ve binanın kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermesi amaçlanmıştır.


http://emlakkulisi.com/resim/tamboyut/NTU5Njc3NT-k2-business-parki-kayaalparchitects-projelendirdi.jpg
Binanların tasarımında hem planda ve cephede hem de bizim yaptığımız iç mekan tasarımında esneklik, hafiflik, modern görünüm, faydacılık ve fonksiyonellik ön planda tutulmuştur. Dış cephede giydirme cam cephe kullanılmış ve modern hafif bir ofis görüntüsü elde edilmiş. İç mekanda ofisleri birbirinden ayıran duvarlar için esnek ve modüler takılıp sökülebilen paneller kullanılıp ofislerin ihtiyaca göre büyüyüp küçülebilmesi sağlanmıştır.

Yenilikçi, modern, yeşili koruyan doğa ile barışık yaklaşımlar ile tasarlanmış olan K2 Business Park da özellikle sürdürülebilir konularda da ince detaylar düşünülmüş ve tasarlanmıştır. Bu nedenledir ki K2 dünyanın en popüler ve prestijli enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik ödüllerinden biri olan BREEAM ödülünü EXCELLENT derecesi ile almıştır. K2 uluslararası bir yarışma olan GREEN AWARDS 2014'ü kazamıştır.
Aynı zamanda Rusya'daki kriterlere göre A Class ofis binası olarak sınıflandırılmış olup bulunduğu bölgede bu dereceye laik görülmüş ilk binadır.


http://emlakkulisi.com/resim/tamboyut/MjA3MzkwOT-k2-business-parki-kayaalparchitects-projelendirdi.jpg

Biz de özellikle iç mekan için yaptığımız lobi tasarımlarında binanın yeşil bina olma özelliğini düşünerek buna uyumlu hareket etmeye çalıştık. İç mekanda lobi, danışma ve bekleme salonlarının olduğu bölümlerde oldukça hafif sade bir tasarım önerisinde bulunduk. Dört binanın her birinde birbirine uyumlu aynı tarzda fakat renk ve doku olarak farklılaşan iç mekan çözümleri uyguladık. Binanın kimliğine uygun olarak doğadan esinlenen renkler ve desenler kullanarak huzurlu mekanlar tasarlamayı hedefledik.


Detaylı Bilgi: http://www.kayaalparch.com

Kaynak: İnşaatım.com

Eklenme tarihi: 15 Aralık 2014

Okunma sayısı: 2678

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım