Çizimler Haberler Kitaplar Resim Galerisi Videolar Yazılar
Buradasınız » Anasayfa » Haberler » Diğer Haberler » Çevre Bakanlığı e-denetim uygulaması hayata geçiyor!

Çevre Bakanlığı e-denetim uygulaması hayata geçiyor!

İdris Güllüce’nin talimatıyla gerçekleştirilen e- denetim uygulaması hayata geçiyor. Avrupa’da ilk defa uygulanacak olan e- denetim uygulaması aynı zamanda birçok yeniliği de beraberinde getiriyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla gerçekleştirilen e- denetim uygulaması hayata geçiyor. Avrupa’da ilk defa uygulanacak olan e- denetim uygulaması aynı zamanda birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. 

E-denetim uygulamasıyla denetim tutanağı sahada online olarak tutulacak ve denetim verisi sahada oluşmaya başlayacak. Böylece bir tesise idari yaptırım uygulanması gerektiği takdirde sistem üzerinde değişiklik yapma imkanı bulunmayacak. Bu sayede uygulanan yaptırımdan geriye dönüş de mümkün olmayacak.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetçisi sahada e-denetim ile tutanak tuttuğunda, ya da idari yaptırım kararı verdiğinde aynı zamanda Bakanlığın  merkezdeki birimleri  sistemden denetim tutanağını ya da idari yaptırım kararını görebilecek. Böylece gerçekleşen denetimlerin merkezden anında takibi yapılabilecek.

Bakanlık, e-denetim uygulaması ile tutulacak kayıtların ve denetimlerin istatiksel değerlendirmeleri detaylı sorgulamasını yapabilecek. Ayrıca uygulama ile doğru istatistikler elde edilerek, denetimlerin daha planlı yapılması sağlanacak.

E-denetim programı ayrıca uzun süreli dava süreçlerinin takibini ve vatandaş şikayetlerinin değerlendirmesini kolaylaştıracak.

İleri ki safhada Maliye Bakanlığı sistemi ile yapılacak entegrasyon ile idari para cezalarının ödenip ödenmeme durumu da takip edilebilecek.

Kaynak: Emlakkulisi

Eklenme tarihi: 16 Aralık 2014

Okunma sayısı: 2820

Yukarı Git Haberlere Dön

KONUT PROJELERİ

Lobi Parlas Residence

Proje Alanı : 19500 m²

Toplam Daire : 200 adet

İZMİR / BAYRAKLI

Doğa Vadi Konutları

Proje Alanı : 1664 m²

Toplam Daire : 15 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

Doğa Tepe Konutları

Proje Alanı : 3421 m²

Toplam Daire : 24 adet

İSTANBUL (AVRUPA) / EYÜP

SON EKLENEN HABERLER

ÖNERİLERİMİZ

ingilizce türkçe çeviri 2019 TYT Konuları malatya oto ekspertiz malatya rent a car malatya web tasarım